Provincie Utrecht kondigt informatiebijeenkomsten over wolf aan
UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht is van plan eind augustus informatiebijeenkomsten te houden over de wolvenpopulatie op de Utrechtse Heuvelrug. Ook onderzoekt de provincie de mogelijkheid een wolvencommissie in te stellen. Dat schrijft gedeputeerde Mirjam Sterk (natuur) in een memo aan Provinciale Staten naar aanleiding van meerdere incidenten met wolven in Utrecht.
Deze maand zijn er twee incidenten in het nieuws gekomen. Op 6 juli nam een wolf een hondje mee. Tien dagen later beet een wolf een meisje in haar zij. Experts schrijven die twee incidenten toe aan een wolvenpaar met welpen. Voor de burgemeester van de gemeente Leusden waren de incidenten vorige week donderdag aanleiding om via een noodbevel een deel van landgoed Den Treek tijdelijk af te sluiten. Dat landgoed ligt op de overgang van de Utrechtse Heuvelrug naar de Gelderse Vallei.
Verder staat in de memo dat ook een alleenstaande wolf zich op de Utrechtse Heuvelrug heeft gevestigd. Dit dier is afkomstig van de Veluwe. Experts gaan ervan uit dat deze wolf bij eerdere incidenten dicht bij mensen is gekomen. Naast de gevestigde wolven is er volgens de provincie mogelijk ook nog een rondtrekkende wolf.
Consulent
De gedeputeerde heeft contact gehad met staatssecretaris Jean Rummenie van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) over de wolvenpopulatie in Utrecht en om hulp en advies gevraagd. "We hebben afgesproken om samen op zoek te gaan naar een oplossing in de huidige kwestie. Tevens hebben we afgesproken dat we in kaart brengen wat nodig is aan nadere ondersteuning van de provincie en de gemeenten", schrijft Sterk.
De provincie Utrecht heeft inmiddels een wolvenconsulent aangesteld, die dierhouders onder meer kan adviseren over beschermende maatregelen tegen de wolf. Sterk onderzoekt ook de mogelijkheid een wolvencommissie in te stellen. Onder meer de provincie Gelderland heeft al sinds 2019 zo'n commissie. Deze bestaat uit vertegenwoordigers van de veehouderij, terreineigenaren, faunabeheer en gemeenten. De wolvencommissie adviseert dierhouders maatregelen te nemen om schade door wolven te voorkomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Braziliaanse film The Secret Agent van regisseur Kleber Mendonça Filho heeft donderdag vier Oscarnominaties in de wacht gesleept. De film is mede geproduceerd door het Nederlandse productiehuis Lemming Film.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft met de woningcorporaties afspraken gemaakt om de komende twee jaar ruim 4000 nieuwe sociale huurwoningen te bouwen in de stad. In de stad is behoefte aan tienduizenden sociale huurwoningen. Mensen staan soms acht tot tien jaar op de wachtlijst voor een huis. Het merendeel van de onderkomens wordt gebouwd voor studenten, jongeren en ouderen.
3 uur geleden