Provincie Utrecht gaat duurzame melkveehouders belonen
UTRECHT (ANP) - Melkveehouders in de provincie Utrecht zullen een financiële beloning krijgen als zij duurzaam ondernemen. De provincie meldt dat ze hiermee hoopt de boeren perspectief te bieden en te motiveren om "een bijdrage te leveren aan de toekomst van het landelijk gebied".
De provincie wil de melkveebedrijven belonen op basis van de uitkomst uit de Utrechtse Monitor Duurzame Melkveehouderij. Die moet aangeven hoe de boer de biodiversiteit vooruit helpt. "Wanneer een bedrijf goed scoort, kan het beloond worden met bijvoorbeeld vergoedingen, vrijstellingen of verhoging van de melkprijs", aldus de provincie. De eerste monitor is naar verwachting eind 2023 af.
Utrecht heeft 1175 melkveehouders. Het doel is dat de helft van de Utrechtse bedrijven in 2030 "natuurinclusief" is, oftewel: dat er ruimte is binnen de landbouw voor biodiversiteit. Gedeputeerde Mirjam Sterk op het gebied van Natuur en Landbouw hoopt dat duurzaam ondernemen voor de melkveehouders op deze manier lonend wordt. "We willen in onze provincie meer duurzame landbouw, maar dat moet ook samengaan met een verdienmodel voor de boeren."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
6 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
10 uur geleden