Provincie steekt geld in bevrijdingsfestival Groningen
GRONINGEN (ANP) - Het bevrijdingsfestival in Groningen lijkt volgend jaar gewoon doorgang te kunnen vinden. De provincie geeft 35.000 euro subsidie aan de stichting achter het festival om de dit jaar opgelopen financiële tekorten te dekken. De stichting moet wel komen "tot een gedegen en breed gedragen plan voor het Bevrijdingsfestival 2025 waarbij risico's zo veel mogelijk worden vermeden", aldus de provincie.
De veertien gratis festivals die op 5 mei worden georganiseerd in de twaalf provincies vrezen kaalslag. Hun reserves verdampten tijdens de coronajaren en vorig jaar kampten ze met slecht weer. De regering droeg dit jaar bij uitzondering in totaal 1 miljoen euro bij, waarna de geldkraan dicht zou gaan. Het kabinet liet vorige week echter weten de bevrijdingsfestivals mogelijk nog één editie uit hun geldnood te helpen.
Eerder besloot de provincie Zuid-Holland al de twee bevrijdingsfestivals in de provincie structureel meer geld te geven. In Noord-Holland is hulp in aantocht voor bevrijdingspop in Haarlem. De provincie gaat op korte termijn in gesprek met de festivalorganisatie en de gemeente om tot een structurele oplossing te komen. Hiervoor was in Provinciale Staten vrijwel unanieme steun na een initiatief van D66 en BBB.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
14 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden