Provincie steekt geld in bevrijdingsfestival Groningen
GRONINGEN (ANP) - Het bevrijdingsfestival in Groningen lijkt volgend jaar gewoon doorgang te kunnen vinden. De provincie geeft 35.000 euro subsidie aan de stichting achter het festival om de dit jaar opgelopen financiële tekorten te dekken. De stichting moet wel komen "tot een gedegen en breed gedragen plan voor het Bevrijdingsfestival 2025 waarbij risico's zo veel mogelijk worden vermeden", aldus de provincie.
De veertien gratis festivals die op 5 mei worden georganiseerd in de twaalf provincies vrezen kaalslag. Hun reserves verdampten tijdens de coronajaren en vorig jaar kampten ze met slecht weer. De regering droeg dit jaar bij uitzondering in totaal 1 miljoen euro bij, waarna de geldkraan dicht zou gaan. Het kabinet liet vorige week echter weten de bevrijdingsfestivals mogelijk nog één editie uit hun geldnood te helpen.
Eerder besloot de provincie Zuid-Holland al de twee bevrijdingsfestivals in de provincie structureel meer geld te geven. In Noord-Holland is hulp in aantocht voor bevrijdingspop in Haarlem. De provincie gaat op korte termijn in gesprek met de festivalorganisatie en de gemeente om tot een structurele oplossing te komen. Hiervoor was in Provinciale Staten vrijwel unanieme steun na een initiatief van D66 en BBB.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
13 uur geleden