Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie steekt geld in bevrijdingsfestival Groningen

Provincie steekt geld in bevrijdingsfestival Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het bevrijdingsfestival in Groningen lijkt volgend jaar gewoon doorgang te kunnen vinden. De provincie geeft 35.000 euro subsidie aan de stichting achter het festival om de dit jaar opgelopen financiële tekorten te dekken. De stichting moet wel komen "tot een gedegen en breed gedragen plan voor het Bevrijdingsfestival 2025 waarbij risico's zo veel mogelijk worden vermeden", aldus de provincie.

De veertien gratis festivals die op 5 mei worden georganiseerd in de twaalf provincies vrezen kaalslag. Hun reserves verdampten tijdens de coronajaren en vorig jaar kampten ze met slecht weer. De regering droeg dit jaar bij uitzondering in totaal 1 miljoen euro bij, waarna de geldkraan dicht zou gaan. Het kabinet liet vorige week echter weten de bevrijdingsfestivals mogelijk nog één editie uit hun geldnood te helpen.

Eerder besloot de provincie Zuid-Holland al de twee bevrijdingsfestivals in de provincie structureel meer geld te geven. In Noord-Holland is hulp in aantocht voor bevrijdingspop in Haarlem. De provincie gaat op korte termijn in gesprek met de festivalorganisatie en de gemeente om tot een structurele oplossing te komen. Hiervoor was in Provinciale Staten vrijwel unanieme steun na een initiatief van D66 en BBB.

Meer uit Binnenland

Drukste woensdagochtendspits in jaren, ondanks thuiswerkoproep

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Rond 08.00 uur stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen bijna 600 kilometer file. Dat is het hoogste cijfer in zeker vijf jaar op een woensdagochtend, laat Rijkswaterstaat weten.

20 minuten geleden
Meeste dagen sneeuw dit jaar sinds 2021

DEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.

26 minuten geleden
ProRail: momenteel haalbaar om via winterdienstregeling te rijden

UTRECHT (ANP) - NS kan momenteel volgens de winterdienstregeling rijden, meldt ProRail woensdagochtend. Dat komt volgens de spoorwegbeheerder doordat afgelopen nacht wissels zijn hersteld bij Amsterdam. Het treinverkeer rond de hoofdstad was sinds dinsdagochtend ontregeld, maar rijdt nu weer bijna helemaal.

30 minuten geleden
Problemen treinen Amsterdam bijna over, alleen nog rond Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.

1 uur geleden
De Hypotheker: meer jonge starters kopen woning, vaker alleen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.

6 uur geleden
Code groen voor de Waddeneilanden: geen vorst of sneeuw

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.

8 uur geleden
Advies Wegenwacht: laad telefoon op, neem jas mee en houd afstand

DEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.

8 uur geleden