Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie over Tata Steel: gezonde omgeving kan niet gegarandeerd

Provincie over Tata Steel: gezonde omgeving kan niet gegarandeerd

HAARLEM (ANP) - Een gezonde leefomgeving voor omwonenden van staalfabriek Tata Steel kan binnen het huidige stelsel voor vergunningverlening en handhaving niet worden gegarandeerd, stelt de provincie Noord-Holland. De provincie reageert op een rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) uit april.

De OVV stelde toen dat zowel grote industriebedrijven als de overheid tekortschieten in het beschermen van de gezondheid van mensen die rond fabrieken als Tata Steel wonen. Omwonenden voelen zich volgens de OVV bovendien vaak "niet gehoord en serieus genomen" als ze klachten hebben. De raad onderzocht hoe het systeem van vergunning en handhaving werkt bij onder meer Tata Steel.

Volgens de Noord-Hollandse gedeputeerde Jeroen Olthof (leefomgeving en gezondheid, PvdA) maakt de provincie zich bij het Rijk sterk "voor meer wet- en regelgeving die gezondheid centraal stelt". Want hoewel de provincie stappen zet om de mogelijkheden voor handhaving "volledig" te benutten, ziet Noord-Holland dat dat niet voldoende gaat zijn. "In de afgelopen jaren is gebleken dat het voldoen aan milieunormen niet automatisch betekent dat er sprake is van een gezonde leefomgeving", licht de provincie toe.

Omwonenden

Noord-Holland erkent verder dat de omwonenden van Tata Steel "lange tijd onvoldoende gehoord" zijn door de overheid. Pas eind 2020 "veranderde onze focus van normen en voorschriften naar de gezondheidszorgen bij omwonenden en welke effecten Tata Steel hierop heeft". En dat terwijl de zogenoemde 'grafietregens' - stofwolken met daarin schadelijke stoffen - al in 2018 plaatsvonden. Volgens de provincie is er inmiddels "structureel contact en overleg" met omwonenden.

De provincie reageerde in april ook al op de bevindingen. Een officiële reactie moest binnen zes maanden worden uitgewerkt, dus voor half oktober. De OVV verzamelt de reacties van alle betrokken organisaties en bekijkt welke vorderingen ze hebben gemaakt.

Meer uit Politiek

Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

4 uur geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

6 uur geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

6 uur geleden
'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

9 uur geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

10 uur geleden
Berendsen noemt gedrag Rusland na drone-incident "roekeloos".

DEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.

10 uur geleden
Van den Brink bezoekt Ter Apel en herhaalt roep om opvangplekken

TER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.

21 uur geleden