
Provincie mag Tata Steel dwangsommen opleggen voor uitstoot
HAARLEM (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) mag namens de provincie Noord-Holland dwangsommen opleggen aan Tata Steel om het bedrijf te dwingen te stoppen met het uitstoten van ongare kooks. Dat oordeelt de rechtbank Noord-Holland. Ook heeft de provincie terecht de aanvraag van Tata Steel afgewezen voor een omgevingsvergunning voor het beperkt mogen uitstoten van ongare kooks.
Tata Steel produceert in twee fabrieken kooks door steenkool in ovens te verhitten. Als steenkool niet voldoende is verhit, ontstaan ongare kooks. Bij verbranding daarvan komen meestal giftige stoffen vrij.
In oktober 2022 vroeg Tata Steel een omgevingsvergunning aan voor het toestaan van ongare kooks. De provincie wees de aanvraag af, omdat het uitstoten van ongare kooks volgens Europese regelgeving moet worden vermeden. De rechtbank oordeelt nu dat de provincie dwangsommen mag opleggen en terecht de omgevingsvergunning heeft afgewezen, omdat deze aan Europese regelgeving moet voldoen.
Indringend
Tata Steel noemt de uitspraak "indringend" en voegt eraan toe zich te beraden op vervolgstappen. Ook wijst het bedrijf erop dat uit de vele maatregelen die het heeft genomen blijkt dat het "feitelijk en technisch onmogelijk is" om het ontstaan van ongare kooks volledig te voorkomen.
Kooks is een gezuiverde vorm van steenkool. Het is nodig voor de productie van vloeibaar ruwijzer in de hoogovens. De fabrieken van Tata Steel produceren kooks door steenkool in ovens te verhitten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 34.000 jongeren kregen vorig jaar jeugdbescherming. Een rechter vond dat hun veiligheid of hun ontwikkeling in gevaar was. Volgens statistiekdienst CBS is dat het laagste aantal sinds de gemeenten in 2015 verantwoordelijk werden voor jeugdzorg. Het bureau geeft geen verklaring voor de daling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 4500 mensen hebben voor het eerst asiel aangevraagd in de maanden januari, februari en maart. Dat is bijna de helft van het aantal nieuwe asielverzoeken in het eerste kwartaal van vorig jaar.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar een video waarop twee personen tijdens Koningsdag in Amsterdam seks lijken te hebben tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht. De aanhouding volgt nadat de betrokken vrouw melding had gedaan van verkrachting, meldde de politie dinsdag.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De originele K3-zangeressen hebben opnieuw extra shows aangekondigd in hun reeks reünieconcerten. Het gaat om een middagshow op 10 april volgend jaar in Rotterdam en een middagshow op 30 mei 2026 in Antwerpen. Dat hebben Kristel Verbeke, Karen Damen en Kathleen Aerts dinsdag bekendgemaakt.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven gaan volgende maand niet naar Canada. Het echtpaar ziet af van de reis omdat de 82-jarige prinses nog onvoldoende is hersteld van haar armbreuk vorige maand.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor het online misbruiken van 33 meisjes is dinsdag een 34-jarige man uit Zwolle tot zes jaar cel veroordeeld. Dat oordeelde de rechtbank in Zwolle dinsdag. Daan F. benaderde de slachtoffers via Snapchat en TikTok en bewoog ze tot het maken van zeer seksueel getinte afbeeldingen.
18 uur geledenZAANDAM (ANP) - Urgenda wil boeren nog meer hulp bieden als ze een kruidenrijk grasland willen inzaaien, omdat het kabinet "klimaatmaatregelen blijft uitstellen". De duurzaamheidsorganisatie doneert 50.000 euro, zodat meer boeren korting kunnen krijgen op zaadmengsels voor kruidenrijke graslanden en biodiverse akkers.
18 uur geleden