Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie Limburg ontvangt petitie tegen meer vakantiewoningen

Provincie Limburg ontvangt petitie tegen meer vakantiewoningen

MAASTRICHT (ANP) - De bouw van nieuwe vakantieparken in Limburg moet worden ingedamd, vinden de ondertekenaars van een petitie tegen de "verroompottisering" van de provincie. De petitie voor het behoud van een camping in het Heuvelland, volgens de initiatiefnemers door zo'n 11.000 mensen ondertekend, werd vrijdagochtend aangeboden aan de Limburgse gedeputeerde Michael Theuns (ruimte, CDA).

Aanleiding voor de actie is de verkoop eerder dit jaar van de camping nabij het Zuid-Limburgse Vaals aan een projectontwikkelaar. Vaste gasten van de camping zijn bang dat de camping plaats moet maken voor vakantiewoningen. De vaste bezoekers richtten de Stichting Behoud Jaarplaatsen Cottesserhoeve op en startten de petitie. De komst van vakantiewoningen "zou betekenen dat er weer een betaalbare manier van recreëren verdwijnt en het Heuvelland verder wordt verstedelijkt", schrijven de initiatiefnemers.

Volgens cijfers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) nam het aantal vakantiewoningen in Nederland tussen 2017 en 2022 met 8,7 procent toe. In Limburg kwamen er relatief de meeste huisjes bij in die periode. Het grootste deel van de recreatiewoningen staat op een vakantiepark, aldus het PBL. De gemeenten met de grootste toename liggen onder meer in het Heuvelland.

Bestemmingsplan

Meer actiegroepen zijn bezorgd over de in hun ogen ongecontroleerde groei van het aantal recreatiewoningen in Limburg. De natuur heeft te lijden onder de bouw van vakantieparken en ook verliezen natuurgebieden hun toegankelijkheid, vinden zij. Bovendien is het huren van een vakantiewoning een stuk duurder dan een plek op een camping. Zo zouden sommige gebieden alleen nog voor mensen met veel geld te bezoeken zijn. In de Provinciale Staten spraken zij eerder al hun zorgen uit. Meerdere politieke partijen willen dat de provincie meer doet om het aantal vakantieparken in de hand te houden.

Het college gaat komend jaar goed kijken "wat er precies speelt", zegt gedeputeerde Theuns. Hij begrijpt de zorgen van de ondertekenaars van de petitie. Maar "niet iedereen wil meer op een camping staan". Volgens hem is "een gezonde mix" tussen campings, huisjesparken en natuur belangrijk. De provincie kan alleen iets doen tegen de komst van een park als voor de bouw het bestemmingsplan moet worden aangepast. Anders is vooral de gemeente aan zet. Theuns wil evengoed met gemeenten in gesprek blijven over de ontwikkelingen.

Meer uit Binnenland

Plan in de maak voor ophalen auto's uit garage vlakbij explosie

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.

18 minuten geleden
Brandweer Utrecht: lukt redelijk om bij brandhaard te komen

UTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.

25 minuten geleden
Meerdere panden ingestort door explosie in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere panden ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. Vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht. In de omgeving is veel schade.

28 minuten geleden
Omwonenden brand Utrecht opgevangen in hotel Karel V

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.

1 uur geleden
Burgemeester maakt zich zorgen over gewonden bij explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.

1 uur geleden
Veiligheidsregio: zeker 4 gewonden bij explosie centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.

1 uur geleden
Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

2 uur geleden