Provincie legt circuit Zandvoort extra stikstofmaatregelen op
HAARLEM (ANP) - Het racecircuit in Zandvoort moet van de provincie Noord-Holland maatregelen treffen om de natuur niet verder te verslechteren. Zo mag de stikstofuitstoot die het circuit elk jaar veroorzaakt niet groter zijn dan in de natuurvergunning uit 2019. Verder moet het circuit jaarlijks rapporteren over de daadwerkelijke uitstoot.
De natuurvergunning die Noord-Holland verleende was niet nodig, oordeelde de Raad van State vorig jaar over een zaak die natuur- en milieuorganisaties hadden aangespannen. De rechter liet de bestaande natuurvergunning wel in stand. Daardoor bleef het circuit gebonden aan een maximum aan stikstofuitstoot om de omliggende natuur te beschermen: niet meer dan 6124 kilo stikstof per jaar.
Op basis van vergunningen en ontheffingen kon het circuit de baan al aanpassen en Formule 1-races organiseren. De Raad van State gaf de provincie echter de opdracht na te denken over de ontstane "rechtsonzekere" situatie. Het circuit zou anders mogelijk kunnen terugvallen op de veel ruimere vergunningen uit 1997, 2011 en 2015.
Evaluatie vergunning
De provincie stelt daarom nu alsnog nadere voorwaarden aan de activiteiten in het Zandvoortse duingebied. De vergunning wordt elke drie jaar geëvalueerd. De rapportages van het circuit over de uitstoot worden gecontroleerd door de Omgevingsdienst. Op basis daarvan bepaalt de provincie of de toegestane uitstoot moet worden bijgesteld.
Belanghebbenden kunnen de komende weken nog reageren op het besluit. De Omgevingsdienst verwerkt die, waarna een definitief besluit volgt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - D66-leider Rob Jetten is door WNL-programma Goedemorgen Nederland uitgeroepen tot politicus van het jaar. Hij leidde de sociaalliberalen naar een winst van zeventien zetels bij de verkiezingen en werd daarmee voor het eerst de grootste partij in de Tweede Kamer. Jetten kan de eerste premier van D66 worden.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Dick Schoof is "buitengewoon tevreden" met de afspraak dat de EU 90 miljard euro leent om Oekraïne uit geldnood te helpen. Ook al is Nederland traditioneel huiverig voor gezamenlijke Europese leningen en kwam Schoof naar de EU-top in Brussel om de bevroren Russische tegoeden voor Oekraïne te gebruiken.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil pas weer debatteren over de aanpassing van de zogenoemde Wet betaalbare huur met een nieuw kabinet. Demissionair minister Mona Keijzer (Wonen, BBB) wil de wet die een maximale prijs bepaalt voor huur in het middensegment versoepelen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de NS spreken elkaar tegen over de bodycams die conducteurs krijgen. NS-conducteurs krijgen in januari bodycams, zei demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een debat over het spoor. De NS verwacht dat de bodycams eind maart of begin april worden geleverd en dat de eerste conducteurs ze rond de zomer inzetten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer ziet vaccinaties voor pluimvee als dé oplossing tegen de vogelgriep, maar vreest dat producten van gevaccineerde dieren in het buitenland momenteel nog niet worden geaccepteerd. Tijdens een Kamerdebat roepen het CDA en de VVD demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) op ervoor te zorgen dat de handelsbelemmeringen hiervoor worden opgeheven.
1 dag geleden