Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie en Tilburg doen aangifte van lekken sollicitatie Lahlah

Provincie en Tilburg doen aangifte van lekken sollicitatie Lahlah

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant en de gemeente Tilburg doen aangifte van het lekken van de sollicitatie van Tweede Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) naar het burgemeesterschap van de Brabantse stad. Het lekken uit de benoemingsprocedure is strafbaar en "moreel verwerpelijk", zegt commissaris van de Koning Ina Adema.

"Naar aanleiding van de publicaties in het Brabants Dagblad en in overleg met de hoofdofficier van Justitie heb ik dan ook besloten om samen met de gemeente Tilburg aangifte te doen." Volgens Adema is het ambtsgeheim geschonden en kan het uitlekken van dergelijke informatie betrokkenen schaden. Lahlah, die wethouder was in Tilburg, bevestigde haar sollicitatie op X nadat het nieuws eerder op de dag naar buiten kwam via het Brabants Dagblad.

Volgens de krant solliciteerde Lahlah een maand na de val van het kabinet. GroenLinks-PvdA maakte eind augustus de kandidatenlijst voor de verkiezingen bekend. Zelf zegt Lahlah in haar verklaring dat zij niet de nieuwe burgemeester van Tilburg wordt en dat ze haar sollicitatie niet intern met haar partij had besproken. De politica stelt dat zij dat "anders" had moeten doen. Lijsttrekker Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA zegt achter Lahlah te blijven staan.

De gemeente Tilburg maakt donderdagavond al bekend wie wordt voorgedragen als nieuwe burgemeester. In eerste instantie was het plan om dat een dag na de verkiezingen te doen, maar dat is naar voren gehaald nu de sollicitatie van Lahlah is gelekt.

Meer uit Binnenland

Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

2 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

6 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

8 uur geleden
Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending

AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.

8 uur geleden
Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

15 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

17 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

19 uur geleden