Provinciale fracties BBB bepalen eigen standpunt over windenergie
ZWOLLE (ANP) - De BBB is tegen windturbines op land, maar dat wil niet zeggen dat de provinciale fracties van de partij alles blokkeren wat met windenergie te maken heeft. Zo staat de omvangrijke BBB-fractie in Overijssel op het punt om in te stemmen met een regeling die moet leiden tot de komst van ongeveer negentig windturbines in de provincie. In Groningen viel eerder deze week juist de provinciale coalitie omdat de BBB tegen een windpark stemde.
Zoiets gaat in Overijssel niet gebeuren als op 9 oktober een besluit valt, aldus BBB-Statenlid Annette Nijhuis. "Niemand wil zo'n ding in de achtertuin hebben, maar er liggen nu eenmaal bepaalde afspraken. We kunnen niet alles tegenhouden. Je kan niet alleen maar zoete koekjes bakken als je in een coalitie zit. We proberen het beste te maken van iets waar we niet zo gelukkig mee zijn."
BBB-oprichter en Tweede Kamerlid Henk Vermeer benadrukte vrijdag in het AD, naar aanleiding van de gevallen coalitie in Groningen, dat zijn partij geen windmolens op land wil. In veel provincies is de BBB echter gebonden aan al bestaande afspraken over de realisatie van zonne- en windenergie. "We houden de RES-afspraken die we met gemeenten hebben gemaakt als uitgangspunt aan", zegt de Zuid-Hollandse BBB'er Willem van Staalduinen. Dat betekent dat er in Zuid-Holland nog enkele tientallen windturbines op land bij komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden