Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provinciale fracties BBB bepalen eigen standpunt over windenergie

Provinciale fracties BBB bepalen eigen standpunt over windenergie

ZWOLLE (ANP) - De BBB is tegen windturbines op land, maar dat wil niet zeggen dat de provinciale fracties van de partij alles blokkeren wat met windenergie te maken heeft. Zo staat de omvangrijke BBB-fractie in Overijssel op het punt om in te stemmen met een regeling die moet leiden tot de komst van ongeveer negentig windturbines in de provincie. In Groningen viel eerder deze week juist de provinciale coalitie omdat de BBB tegen een windpark stemde.

Zoiets gaat in Overijssel niet gebeuren als op 9 oktober een besluit valt, aldus BBB-Statenlid Annette Nijhuis. "Niemand wil zo'n ding in de achtertuin hebben, maar er liggen nu eenmaal bepaalde afspraken. We kunnen niet alles tegenhouden. Je kan niet alleen maar zoete koekjes bakken als je in een coalitie zit. We proberen het beste te maken van iets waar we niet zo gelukkig mee zijn."

BBB-oprichter en Tweede Kamerlid Henk Vermeer benadrukte vrijdag in het AD, naar aanleiding van de gevallen coalitie in Groningen, dat zijn partij geen windmolens op land wil. In veel provincies is de BBB echter gebonden aan al bestaande afspraken over de realisatie van zonne- en windenergie. "We houden de RES-afspraken die we met gemeenten hebben gemaakt als uitgangspunt aan", zegt de Zuid-Hollandse BBB'er Willem van Staalduinen. Dat betekent dat er in Zuid-Holland nog enkele tientallen windturbines op land bij komen.

Meer uit Politiek

Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

1 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coƶrdinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

2 uur geleden
Formerende partijen praten zondag en maandag op De Zwaluwenberg

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie wordt zondag en maandag voortgezet op het landgoed De Zwaluwenberg bij Hilversum. Het is de bedoeling om daar "meters te maken", laat een ingewijde weten na berichtgeving in De Telegraaf. De Zwaluwenberg is in het verleden al vaker gebruikt voor kabinetsformaties.

2 uur geleden
Kabinet wil meer woningen voor verwarde personen, onduidelijk hoe

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil meer passende woningen realiseren voor mensen met verward gedrag, maar zegt niet hoe. Dat blijkt uit een brief van ministers Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB), Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid, VVD) en staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD) aan de Tweede Kamer. Hoeveel woningen erbij moeten komen, waar deze moeten komen of wanneer ze gebouwd kunnen worden, is onduidelijk.

2 uur geleden
Kabinet sluit nieuwe medische evacuatie uit Gaza niet uit

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit een nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza niet uit. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) geeft de Tweede Kamer daar volgende maand duidelijkheid over. Verder wilde hij geen toezeggingen doen, ondanks aandringen van Kamerleden.

3 uur geleden
JA21 oogst verbazing na opmerking 'emo-populisme' Groningen-debat

DEN HAAG (ANP) - JA21-Kamerlid Ranjith Clemminck kwam onder vuur te liggen in een debat over de aardbevingsproblematiek in Groningen. Het nieuwe Kamerlid zei dat "emo-populisme het debat gegijzeld houdt". Die woorden leidden tot verbazing en boosheid bij andere partijen.

3 uur geleden
Kabinet maakt dit jaar nog extra geld vrij voor hulp aan Soedan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar maakt het demissionaire kabinet nog eens 5 miljoen euro vrij om de humanitaire nood te lenigen in Soedan. Staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) kwam daarmee de Tweede Kamer tegemoet, die om extra steun had gevraagd.

20 uur geleden