Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Providers houden vol: geen roamingkosten voor Britse reis

Providers houden vol: geen roamingkosten voor Britse reis

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel enkele Britse telecomproviders de regels voor roaming in de Europese Unie weer strenger maken, hoeven Nederlanders zich geen zorgen te maken. De drie grootste aanbieders van mobiele telefonie in Nederland hebben geen plannen om extra kosten te rekenen als klanten naar het Verenigd Koninkrijk reizen en daar bellen. KPN, T-Mobile en Vodafone houden daarmee vast aan hun belofte van begin dit jaar dat er voorlopig niets verandert ondanks de brexit.

Als mensen hun mobiele telefoon in het buitenland gebruiken, maken ze gebruik van het netwerk van een buitenlandse provider. Die rekent daar kosten voor aan de Nederlandse provider, waardoor klanten daarvoor ook extra betaalden. Binnen de EU werden die kosten na wetgeving stapsgewijs afgebouwd en sinds de zomer van 2017 mogen aanbieders daarvoor geen kosten meer in rekening brengen.

Met de brexit geldt die regeling echter niet meer voor het Verenigd Koninkrijk. Begin dit jaar gaven zowel Britse als Europese providers echter aan geen plannen te hebben om weer roamingkosten in rekening te brengen. Die situatie duurde maar een halfjaar want toen gaf provider EE aan toch weer kosten te willen rekenen. Britten in het buitenland betalen bij dat telecombedrijf 2 pond per dag voor gebruik van hun telefoon in de EU.

EE is officieel de enige die echt weer roamingkosten vraagt. Een andere provider, O2, scherpte echter de maximale datalimiet aan die klanten in de EU kunnen gebruiken. Critici zien daarin de eerste stap op weg naar roamingkosten.

Meer uit Financieel

Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

11 uur geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

13 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

15 uur geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

16 uur geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

17 uur geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

18 uur geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

1 dag geleden