Protocol tegen ongewenst gedrag Dutch GP lijkt te hebben gewerkt
ZANDVOORT (ANP) - De extra maatregelen tegen grensoverschrijdend gedrag rond de Formule 1-race in Zandvoort lijken te hebben gewerkt. Bij de politie heeft zich nog niemand gemeld met een klacht over afgelopen weekend. Vorig jaar kwamen daar nog onder meer aangiftes binnen van aanranding tijdens het evenement. Ook volgens de fanclub Formule 1 Vrouwen, waar zich vorig jaar tientallen slachtoffers meldden, verliep de Dutch Grand Prix dit jaar zonder grote problemen.
De organisatie van het Formule 1-evenement wil net als vorig jaar geen cijfers geven over het aantal meldingen. Wel zegt een woordvoerder dat er in ieder geval één klacht is binnengekomen, over een ongepaste opmerking van een beveiligingsmedewerker richting een bezoeker. Verder zegt de organisatie "heel tevreden" te zijn met de aangescherpte protocollen om ongewenst gedrag te voorkomen. Er was dit jaar een telefonisch meldpunt en ook mannelijke en vrouwelijke vertrouwenspersonen voor eventuele klachten.
Vorig jaar hoorde de fanclub Formule 1 Vrouwen van tientallen bezoeksters dat zij op een onprettige manier waren lastiggevallen op het circuit in Zandvoort. Dat was de aanleiding voor de strengere protocollen dit jaar.
Wc's
"Ik heb over seksueel grensoverschrijdend gedrag nog geen meldingen gekregen, wat superpositief is natuurlijk", laat oprichter Svenja Tillemans nu namens de vrouwenfanclub weten. "De maatregelen en het weer hebben hier zeker aan meegewerkt. Het was koud en nat waardoor mensen meer ingepakt waren en meer met zichzelf bezig waren. De maatregelen waren goed zichtbaar en de dames hebben zeker gezien dat de crew beter aan het opletten was."
Tillemans kreeg dit jaar voornamelijk meldingen van vrouwen die klaagden over het feit dat mannen van hun wc's gebruikmaakten. "Desalniettemin was het een topeditie en hopen we volgend jaar weer op een beter feest!"
Ook de gemeente Zandvoort kreeg geen meldingen binnen. Dat was vorig jaar overigens ook niet het geval. Het Centrum Seksueel Geweld laat weten later met een indicatie te komen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
10 uur geleden