Protocol tegen ongewenst gedrag Dutch GP lijkt te hebben gewerkt
ZANDVOORT (ANP) - De extra maatregelen tegen grensoverschrijdend gedrag rond de Formule 1-race in Zandvoort lijken te hebben gewerkt. Bij de politie heeft zich nog niemand gemeld met een klacht over afgelopen weekend. Vorig jaar kwamen daar nog onder meer aangiftes binnen van aanranding tijdens het evenement. Ook volgens de fanclub Formule 1 Vrouwen, waar zich vorig jaar tientallen slachtoffers meldden, verliep de Dutch Grand Prix dit jaar zonder grote problemen.
De organisatie van het Formule 1-evenement wil net als vorig jaar geen cijfers geven over het aantal meldingen. Wel zegt een woordvoerder dat er in ieder geval één klacht is binnengekomen, over een ongepaste opmerking van een beveiligingsmedewerker richting een bezoeker. Verder zegt de organisatie "heel tevreden" te zijn met de aangescherpte protocollen om ongewenst gedrag te voorkomen. Er was dit jaar een telefonisch meldpunt en ook mannelijke en vrouwelijke vertrouwenspersonen voor eventuele klachten.
Vorig jaar hoorde de fanclub Formule 1 Vrouwen van tientallen bezoeksters dat zij op een onprettige manier waren lastiggevallen op het circuit in Zandvoort. Dat was de aanleiding voor de strengere protocollen dit jaar.
Wc's
"Ik heb over seksueel grensoverschrijdend gedrag nog geen meldingen gekregen, wat superpositief is natuurlijk", laat oprichter Svenja Tillemans nu namens de vrouwenfanclub weten. "De maatregelen en het weer hebben hier zeker aan meegewerkt. Het was koud en nat waardoor mensen meer ingepakt waren en meer met zichzelf bezig waren. De maatregelen waren goed zichtbaar en de dames hebben zeker gezien dat de crew beter aan het opletten was."
Tillemans kreeg dit jaar voornamelijk meldingen van vrouwen die klaagden over het feit dat mannen van hun wc's gebruikmaakten. "Desalniettemin was het een topeditie en hopen we volgend jaar weer op een beter feest!"
Ook de gemeente Zandvoort kreeg geen meldingen binnen. Dat was vorig jaar overigens ook niet het geval. Het Centrum Seksueel Geweld laat weten later met een indicatie te komen.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
12 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
13 uur geleden