Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protocol tegen ongewenst gedrag Dutch GP lijkt te hebben gewerkt

Protocol tegen ongewenst gedrag Dutch GP lijkt te hebben gewerkt

ZANDVOORT (ANP) - De extra maatregelen tegen grensoverschrijdend gedrag rond de Formule 1-race in Zandvoort lijken te hebben gewerkt. Bij de politie heeft zich nog niemand gemeld met een klacht over afgelopen weekend. Vorig jaar kwamen daar nog onder meer aangiftes binnen van aanranding tijdens het evenement. Ook volgens de fanclub Formule 1 Vrouwen, waar zich vorig jaar tientallen slachtoffers meldden, verliep de Dutch Grand Prix dit jaar zonder grote problemen.

De organisatie van het Formule 1-evenement wil net als vorig jaar geen cijfers geven over het aantal meldingen. Wel zegt een woordvoerder dat er in ieder geval één klacht is binnengekomen, over een ongepaste opmerking van een beveiligingsmedewerker richting een bezoeker. Verder zegt de organisatie "heel tevreden" te zijn met de aangescherpte protocollen om ongewenst gedrag te voorkomen. Er was dit jaar een telefonisch meldpunt en ook mannelijke en vrouwelijke vertrouwenspersonen voor eventuele klachten.

Vorig jaar hoorde de fanclub Formule 1 Vrouwen van tientallen bezoeksters dat zij op een onprettige manier waren lastiggevallen op het circuit in Zandvoort. Dat was de aanleiding voor de strengere protocollen dit jaar.

Wc's

"Ik heb over seksueel grensoverschrijdend gedrag nog geen meldingen gekregen, wat superpositief is natuurlijk", laat oprichter Svenja Tillemans nu namens de vrouwenfanclub weten. "De maatregelen en het weer hebben hier zeker aan meegewerkt. Het was koud en nat waardoor mensen meer ingepakt waren en meer met zichzelf bezig waren. De maatregelen waren goed zichtbaar en de dames hebben zeker gezien dat de crew beter aan het opletten was."

Tillemans kreeg dit jaar voornamelijk meldingen van vrouwen die klaagden over het feit dat mannen van hun wc's gebruikmaakten. "Desalniettemin was het een topeditie en hopen we volgend jaar weer op een beter feest!"

Ook de gemeente Zandvoort kreeg geen meldingen binnen. Dat was vorig jaar overigens ook niet het geval. Het Centrum Seksueel Geweld laat weten later met een indicatie te komen.

Meer uit Binnenland

Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

1 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

2 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

3 uur geleden
Kosten Koninklijk Huis stijgen tot boven 60 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De begroting van het Koninklijk Huis groeit in 2026 tot boven de 60 miljoen euro. De uitgaven van het Rijk aan het Koningshuis stijgen met bijna 1,9 miljoen euro in 2026, blijkt dinsdag uit de miljoenennota. Dat is een stijging van ruim 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar.

4 uur geleden
Conciërge school Zoetermeer verdacht van kinderporno en ontucht

DEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige conciërge van een basisschool in Zoetermeer wordt verdacht van het maken en in bezit hebben van kinderporno. De Zoetermeerder zou ook op de school waar hij werkte stiekem foto's en video's hebben gemaakt, die mogelijk kinderpornografisch zijn. In totaal zijn honderdduizenden afbeeldingen en video's in beslag genomen.

4 uur geleden
Klimaatdoel blijft buiten bereik, PBL roept op tot stabiel beleid

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatdoel voor 2030 is nauwelijks nog haalbaar. Zelfs als alles meezit, is het "heel erg onwaarschijnlijk" dat de uitstoot van broeikasgassen genoeg daalt om te voldoen aan de Klimaatwet. Tot die conclusie komt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van het klimaatbeleid. Het planbureau roept de politiek op te zorgen voor "zekerheid en stabiliteit".

5 uur geleden
Rijtoer en balkonscène verlopen zonder groot protest

DEN HAAG (ANP) - De balkonscène bij Paleis Noordeinde is zonder protest verlopen. Er waren geen spandoeken of vlaggen te zien en er was ook geen boegeroep te horen. Op het balkon stonden koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia, Alexia en Ariane en prins Constantijn en prinses Laurentien.

6 uur geleden