Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protocol tegen ongewenst gedrag Dutch GP lijkt te hebben gewerkt

Protocol tegen ongewenst gedrag Dutch GP lijkt te hebben gewerkt

ZANDVOORT (ANP) - De extra maatregelen tegen grensoverschrijdend gedrag rond de Formule 1-race in Zandvoort lijken te hebben gewerkt. Bij de politie heeft zich nog niemand gemeld met een klacht over afgelopen weekend. Vorig jaar kwamen daar nog onder meer aangiftes binnen van aanranding tijdens het evenement. Ook volgens de fanclub Formule 1 Vrouwen, waar zich vorig jaar tientallen slachtoffers meldden, verliep de Dutch Grand Prix dit jaar zonder grote problemen.

De organisatie van het Formule 1-evenement wil net als vorig jaar geen cijfers geven over het aantal meldingen. Wel zegt een woordvoerder dat er in ieder geval één klacht is binnengekomen, over een ongepaste opmerking van een beveiligingsmedewerker richting een bezoeker. Verder zegt de organisatie "heel tevreden" te zijn met de aangescherpte protocollen om ongewenst gedrag te voorkomen. Er was dit jaar een telefonisch meldpunt en ook mannelijke en vrouwelijke vertrouwenspersonen voor eventuele klachten.

Vorig jaar hoorde de fanclub Formule 1 Vrouwen van tientallen bezoeksters dat zij op een onprettige manier waren lastiggevallen op het circuit in Zandvoort. Dat was de aanleiding voor de strengere protocollen dit jaar.

Wc's

"Ik heb over seksueel grensoverschrijdend gedrag nog geen meldingen gekregen, wat superpositief is natuurlijk", laat oprichter Svenja Tillemans nu namens de vrouwenfanclub weten. "De maatregelen en het weer hebben hier zeker aan meegewerkt. Het was koud en nat waardoor mensen meer ingepakt waren en meer met zichzelf bezig waren. De maatregelen waren goed zichtbaar en de dames hebben zeker gezien dat de crew beter aan het opletten was."

Tillemans kreeg dit jaar voornamelijk meldingen van vrouwen die klaagden over het feit dat mannen van hun wc's gebruikmaakten. "Desalniettemin was het een topeditie en hopen we volgend jaar weer op een beter feest!"

Ook de gemeente Zandvoort kreeg geen meldingen binnen. Dat was vorig jaar overigens ook niet het geval. Het Centrum Seksueel Geweld laat weten later met een indicatie te komen.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

44 minuten geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

2 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

4 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

4 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

5 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

5 uur geleden