Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

NANTERRE (ANP/AFP/RTR) - Een mars voor de door politie doodgeschoten 17-jarige Nahel is in de Parijse voorstad Nanterre ontaard in rellen. De politie heeft traangas ingezet tegen deelnemers van de mars. Betogers gooiden voorwerpen naar agenten. Franse media spreken over vijftien arrestaties in Nanterre. Ook in andere plaatsen is het onrustig.

Zo'n 6200 mensen kwamen volgens een politiebron opdagen voor de mars. Deze werd geleid door de moeder van Nahel. Zij droeg een wit T-shirt met de tekst "Gerechtigheid voor Nahel 27/06/2023". Sommige deelnemers van de mars droegen hetzelfde kledingstuk en hadden protestborden met "de politie doodt" bij zich. Ook werden teksten zoals "geen gerechtigheid, geen vrede" en "iedereen haat de politie" gescandeerd.

De politie heeft donderdag door het hele land 40.000 agenten ingezet, waarvan een kwart in Parijs en omgeving. Daarnaast ligt het bus- en tramverkeer in de regio van Parijs vanaf 21.00 uur stil, nadat een dag eerder bussen en trams werden aangevallen. Ook in andere plekken is het openbaar vervoer stilgelegd. In verschillende plaatsen is een avondklok ingesteld om te voorkomen dat er rellen uitbreken. In de regio Parijs zijn volgens media zeven arrestaties verricht.

Onderzoek

Nahel werd dinsdag van dichtbij doodgeschoten toen hij achter stuur zat van een auto, nadat de politie hem had achtervolgd vanwege verkeersovertredingen. Franse aanklagers hebben een onderzoek geopend naar de agent die heeft geschoten en zeggen dat het gebruik van een vuurwapen in deze zaak niet is gerechtvaardigd. De agent wordt vervolgd voor doodslag en is in hechtenis geplaatst.

De aanklagers zeggen dat de jongen met hoge snelheid door Nanterre reed, over meer over een busbaan. Een eerste poging van twee motoragenten om Nahel te stoppen mislukte. De jongen zou daarna door rood en over een stoep zijn gereden. Toen de agenten de auto even later stopten, wezen ze volgens de aanklagers met hun vuurwapens naar Nahel en eisten ze dat hij de motor zou uitzetten. Een van de agenten schoot op de jongen toen hij probeerde weg te rijden.

Bekende Fransen hebben kritiek geuit op het lossen van het schot. Ook president Emmanuel Macron heeft zijn ongenoegen geuit. Sinds de dood van Nahel is het erg onrustig in het land en vinden vooral 's nachts rellen plaats. De Franse autoriteiten houden er rekening mee dat het ook de komende dagen onrustig zal zijn in het land.

Meer uit Buitenland

Trump bespot Macron tijdens besloten lunch

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.

52 minuten geleden
Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

1 uur geleden
Trump: VS treffen Iran nog twee tot drie weken 'extreem hard'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.

1 uur geleden
NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

5 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

7 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

8 uur geleden