Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

NANTERRE (ANP/AFP/RTR) - Een mars voor de door politie doodgeschoten 17-jarige Nahel is in de Parijse voorstad Nanterre ontaard in rellen. De politie heeft traangas ingezet tegen deelnemers van de mars. Betogers gooiden voorwerpen naar agenten. Franse media spreken over vijftien arrestaties in Nanterre. Ook in andere plaatsen is het onrustig.

Zo'n 6200 mensen kwamen volgens een politiebron opdagen voor de mars. Deze werd geleid door de moeder van Nahel. Zij droeg een wit T-shirt met de tekst "Gerechtigheid voor Nahel 27/06/2023". Sommige deelnemers van de mars droegen hetzelfde kledingstuk en hadden protestborden met "de politie doodt" bij zich. Ook werden teksten zoals "geen gerechtigheid, geen vrede" en "iedereen haat de politie" gescandeerd.

De politie heeft donderdag door het hele land 40.000 agenten ingezet, waarvan een kwart in Parijs en omgeving. Daarnaast ligt het bus- en tramverkeer in de regio van Parijs vanaf 21.00 uur stil, nadat een dag eerder bussen en trams werden aangevallen. Ook in andere plekken is het openbaar vervoer stilgelegd. In verschillende plaatsen is een avondklok ingesteld om te voorkomen dat er rellen uitbreken. In de regio Parijs zijn volgens media zeven arrestaties verricht.

Onderzoek

Nahel werd dinsdag van dichtbij doodgeschoten toen hij achter stuur zat van een auto, nadat de politie hem had achtervolgd vanwege verkeersovertredingen. Franse aanklagers hebben een onderzoek geopend naar de agent die heeft geschoten en zeggen dat het gebruik van een vuurwapen in deze zaak niet is gerechtvaardigd. De agent wordt vervolgd voor doodslag en is in hechtenis geplaatst.

De aanklagers zeggen dat de jongen met hoge snelheid door Nanterre reed, over meer over een busbaan. Een eerste poging van twee motoragenten om Nahel te stoppen mislukte. De jongen zou daarna door rood en over een stoep zijn gereden. Toen de agenten de auto even later stopten, wezen ze volgens de aanklagers met hun vuurwapens naar Nahel en eisten ze dat hij de motor zou uitzetten. Een van de agenten schoot op de jongen toen hij probeerde weg te rijden.

Bekende Fransen hebben kritiek geuit op het lossen van het schot. Ook president Emmanuel Macron heeft zijn ongenoegen geuit. Sinds de dood van Nahel is het erg onrustig in het land en vinden vooral 's nachts rellen plaats. De Franse autoriteiten houden er rekening mee dat het ook de komende dagen onrustig zal zijn in het land.

Meer uit Buitenland

Iran twijfelt over intenties VS bij onderhandelingen

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.

2 uur geleden
Coalitie Japanse premier Takaichi verstevigt mandaat in Lagerhuis

TOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op een flinke winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens exitpolls van de Japanse publieke omroep NHK haalt de coalitie 302 tot 366 zetels van de 465 te verdelen zetels.

2 uur geleden
Meloni noemt demonstranten bij Winterspelen 'vijanden van Italië'

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.

3 uur geleden
FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

7 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

8 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

10 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

11 uur geleden