Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

NANTERRE (ANP/AFP/RTR) - Een mars voor de door politie doodgeschoten 17-jarige Nahel is in de Parijse voorstad Nanterre ontaard in rellen. De politie heeft traangas ingezet tegen deelnemers van de mars. Betogers gooiden voorwerpen naar agenten. Franse media spreken over vijftien arrestaties in Nanterre. Ook in andere plaatsen is het onrustig.

Zo'n 6200 mensen kwamen volgens een politiebron opdagen voor de mars. Deze werd geleid door de moeder van Nahel. Zij droeg een wit T-shirt met de tekst "Gerechtigheid voor Nahel 27/06/2023". Sommige deelnemers van de mars droegen hetzelfde kledingstuk en hadden protestborden met "de politie doodt" bij zich. Ook werden teksten zoals "geen gerechtigheid, geen vrede" en "iedereen haat de politie" gescandeerd.

De politie heeft donderdag door het hele land 40.000 agenten ingezet, waarvan een kwart in Parijs en omgeving. Daarnaast ligt het bus- en tramverkeer in de regio van Parijs vanaf 21.00 uur stil, nadat een dag eerder bussen en trams werden aangevallen. Ook in andere plekken is het openbaar vervoer stilgelegd. In verschillende plaatsen is een avondklok ingesteld om te voorkomen dat er rellen uitbreken. In de regio Parijs zijn volgens media zeven arrestaties verricht.

Onderzoek

Nahel werd dinsdag van dichtbij doodgeschoten toen hij achter stuur zat van een auto, nadat de politie hem had achtervolgd vanwege verkeersovertredingen. Franse aanklagers hebben een onderzoek geopend naar de agent die heeft geschoten en zeggen dat het gebruik van een vuurwapen in deze zaak niet is gerechtvaardigd. De agent wordt vervolgd voor doodslag en is in hechtenis geplaatst.

De aanklagers zeggen dat de jongen met hoge snelheid door Nanterre reed, over meer over een busbaan. Een eerste poging van twee motoragenten om Nahel te stoppen mislukte. De jongen zou daarna door rood en over een stoep zijn gereden. Toen de agenten de auto even later stopten, wezen ze volgens de aanklagers met hun vuurwapens naar Nahel en eisten ze dat hij de motor zou uitzetten. Een van de agenten schoot op de jongen toen hij probeerde weg te rijden.

Bekende Fransen hebben kritiek geuit op het lossen van het schot. Ook president Emmanuel Macron heeft zijn ongenoegen geuit. Sinds de dood van Nahel is het erg onrustig in het land en vinden vooral 's nachts rellen plaats. De Franse autoriteiten houden er rekening mee dat het ook de komende dagen onrustig zal zijn in het land.

Meer uit Buitenland

President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

3 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

3 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

3 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

8 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

9 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

10 uur geleden