Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

Protestmars voor doodgeschoten Nahel (17) loopt uit op rellen

NANTERRE (ANP/AFP/RTR) - Een mars voor de door politie doodgeschoten 17-jarige Nahel is in de Parijse voorstad Nanterre ontaard in rellen. De politie heeft traangas ingezet tegen deelnemers van de mars. Betogers gooiden voorwerpen naar agenten. Franse media spreken over vijftien arrestaties in Nanterre. Ook in andere plaatsen is het onrustig.

Zo'n 6200 mensen kwamen volgens een politiebron opdagen voor de mars. Deze werd geleid door de moeder van Nahel. Zij droeg een wit T-shirt met de tekst "Gerechtigheid voor Nahel 27/06/2023". Sommige deelnemers van de mars droegen hetzelfde kledingstuk en hadden protestborden met "de politie doodt" bij zich. Ook werden teksten zoals "geen gerechtigheid, geen vrede" en "iedereen haat de politie" gescandeerd.

De politie heeft donderdag door het hele land 40.000 agenten ingezet, waarvan een kwart in Parijs en omgeving. Daarnaast ligt het bus- en tramverkeer in de regio van Parijs vanaf 21.00 uur stil, nadat een dag eerder bussen en trams werden aangevallen. Ook in andere plekken is het openbaar vervoer stilgelegd. In verschillende plaatsen is een avondklok ingesteld om te voorkomen dat er rellen uitbreken. In de regio Parijs zijn volgens media zeven arrestaties verricht.

Onderzoek

Nahel werd dinsdag van dichtbij doodgeschoten toen hij achter stuur zat van een auto, nadat de politie hem had achtervolgd vanwege verkeersovertredingen. Franse aanklagers hebben een onderzoek geopend naar de agent die heeft geschoten en zeggen dat het gebruik van een vuurwapen in deze zaak niet is gerechtvaardigd. De agent wordt vervolgd voor doodslag en is in hechtenis geplaatst.

De aanklagers zeggen dat de jongen met hoge snelheid door Nanterre reed, over meer over een busbaan. Een eerste poging van twee motoragenten om Nahel te stoppen mislukte. De jongen zou daarna door rood en over een stoep zijn gereden. Toen de agenten de auto even later stopten, wezen ze volgens de aanklagers met hun vuurwapens naar Nahel en eisten ze dat hij de motor zou uitzetten. Een van de agenten schoot op de jongen toen hij probeerde weg te rijden.

Bekende Fransen hebben kritiek geuit op het lossen van het schot. Ook president Emmanuel Macron heeft zijn ongenoegen geuit. Sinds de dood van Nahel is het erg onrustig in het land en vinden vooral 's nachts rellen plaats. De Franse autoriteiten houden er rekening mee dat het ook de komende dagen onrustig zal zijn in het land.

Meer uit Buitenland

Trump verleent gratie aan oud-president van Honduras

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd de voormalige Hondurese president Juan Orlando Hernández gratie te verlenen. Hernández zit in de Verenigde Staten een gevangenisstraf van 45 jaar uit voor drugssmokkel.

40 minuten geleden
Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

7 uur geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

9 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

10 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

10 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

11 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

11 uur geleden