Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestmars tegen coronamaatregelen geëindigd op Dam

Protestmars tegen coronamaatregelen geëindigd op Dam

AMSTERDAM (ANP) - Actiegroep Nederland in Verzet heeft zondag met ongeveer duizend deelnemers een protestmars door Amsterdam gelopen. De demonstranten wilden met 'The Walk of Freedom' hun standpunt tegen onder meer de coronamaatregelen duidelijk maken. De protestmars eindigde op de Dam, waarna een kleine groep van ongeveer honderd demonstranten bleef plakken aan de kant van het Koninklijk Paleis. Politiebusjes staan aan de kant van het Nationaal Monument.

De mars begon zondag om 12.00 uur bij het Centraal Station en de betogers maakten een ronde over onder meer de Dam, het Rembrandtplein, Frederiksplein, Weteringschans en het Leidseplein. Terug ging de route langs het Singel, opnieuw via het Rembrandtplein, via de Amstelstraat, langs het Waterlooplein en de Nieuwmarkt terug naar CS. De tocht eindigde op de Dam.

Onderweg riepen deelnemers omstanders op zich aan te sluiten en daarbij hun mondkapjes af te doen. Daarbij klonk regelmatig de leus 'Liefde, vrijheid, geen dictatuur'. Er waren veel Nederlandse vlaggen te zien en sommigen waren op de fiets. Er klonk onderweg veel muziek en er waren net als bij voorgaande demonstraties veel gele paraplu's te zien.

Volgens een woordvoerder van de gemeente is de protestmars rustig verlopen en zijn er geen arrestaties verricht. Het groepje nablijvers op de Dam is voor de gemeente niet noemenswaardig. "Wat ons betreft is de protestmars geëindigd. Die is vreedzaam verlopen. Het is keurig gegaan."

Meer uit Binnenland

Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

28 minuten geleden
Kabinet: prik tegen rhesusziekte moet minder afhankelijk van VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Herman Koch heeft de ziekte van Parkinson

HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.

2 uur geleden
Situatie aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen precair

HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.

4 uur geleden
Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

6 uur geleden
Directeur Kunstmuseum: Fuchs was een van de grote kunstpausen

DEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.

7 uur geleden
Cel en tbs voor serie aanrandingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.

7 uur geleden