Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
Na het beëindigen van de manifestatie gingen honderden boeren alsnog richting het Luxemburgplein, waar het al de hele dag onrustig is. In de Europese wijk wordt de politie bekogeld met vuurwerk, aardappelen, bieten en stenen en zijn meerdere brandjes gesticht. Daarop zette de politie traangas en waterkanonnen in.
Om 14.15 uur heeft de politie een charge uitgevoerd op het Luxemburgplein, waar de sfeer volgens Belgische media steeds grimmiger werd. Er werd met vuurwerk en rookbommen gegooid en er is een grote brand ontstaan op het midden van het plein, waar ook het Europees Parlement aan grenst. Journalisten worden eveneens belaagd.
Handelsverdrag
De boeren demonstreren in Brussel, waar momenteel een EU-top gaande is, tegen het landbouwbeleid van de EU en het mogelijke handelsverdrag met het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.
De politie meldt op X dat er naar schatting zo'n 7300 betogers op de been zijn en telde in de Europese wijk rond de 950 tractoren. Gezien de rookontwikkeling wordt op last van de brandweer opgeroepen ramen en deuren in de omgeving gesloten te houden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
9 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
14 uur geleden