Protestleidster tegen Poolse abortuswet aangeklaagd
WARSCHAU (ANP/DPA) - De leidster van de grootste Poolse vrouwenbeweging achter de protesten tegen aangescherpte abortusregels wordt vervolgd. Marta Lempart kan tot acht jaar celstraf krijgen.
Lempart wordt aangeklaagd voor het beledigen van een politieagent tijdens een demonstratie. Daarnaast zou ze verantwoordelijk zijn voor gezondheidsrisico’s door in een radio-interview op te roepen tot protesten, aldus een justitiewoordvoerder.
In Poolse steden wordt geregeld gedemonstreerd tegen de aangescherpte abortuswetgeving, hoewel de coronaregels grote bijeenkomsten verbieden. Recent kreeg Lempart volgens lokale media tijdens zo’n protest pepperspray in haar gezicht.
Abortuswet
In oktober oordeelde het Poolse constitutionele hof dat vrouwen geen abortus meer mogen ondergaan als het ongeboren kind ernstig is misvormd. Die aanscherping werd vorige maand officieel, waarna de protesten nieuw elan kregen.
De abortuswet in het katholieke land was al een van de strengste in Europa. De behandeling is alleen nog toegestaan als de geboorte de moeder in gevaar brengt of de zwangerschap een gevolg is van incest of verkrachting.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
1 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
12 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
13 uur geleden