Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestleider Suriname meldt zich op politiebureau

Protestleider Suriname meldt zich op politiebureau

PARAMARIBO (ANP) - De leider van het protest in Paramaribo, Stephano ‘Pakittow’ Biervliet, heeft zich zaterdagavond gemeld op het politiebureau in Paramaribo. Hij zou vergezeld zijn door familieleden en advocaten, aldus de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

Surinaamse media hadden bekendgemaakt dat de politie op zoek was naar Biervliet en dat hij spoorloos was. Zaterdag kwam de activist met een verklaring waarin hij benadrukte zich bij de politie te zullen melden als hij daartoe wordt opgeroepen. Ook gaf hij aan niet verantwoordelijk te zijn voor de onlusten vrijdag, toen onder meer het parlementsgebouw (Nationale Assemblee) in de Surinaamse hoofdstad werd bestormd. Die zouden door andere groepen zijn uitgevoerd waarmee hij geen contact had.

De Surinaamse politie heeft tijdens de ongeregeldheden 119 mensen opgepakt. Er vielen zeker twintig gewonden. Tankstations en winkels in de hoofdstad werden geplunderd. De binnenstad van Paramaribo blijft voorlopig afgegrendeld en alleen bestemmingsverkeer wordt toegelaten. Winkels moeten gesloten blijven in de hoofdstad, net als in het aanpalende district Wanica. Nutsbedrijven, overheidsgebouwen, banken en media worden extra in de gaten gehouden door de veiligheidsdiensten en er zijn op strategische plekken wegblokkades ingericht.

Meer uit Buitenland

Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

13 minuten geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

1 uur geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

1 uur geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

1 uur geleden
Brits marineschip na aanval Cyprus onderweg naar Middellandse Zee

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.

1 uur geleden
Regering-Trump trekt aanbeveling 'autismemedicijn' in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.

2 uur geleden
Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden