Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestleider Nieuw-Caledonië opgepakt na dodelijke rellen

Protestleider Nieuw-Caledonië opgepakt na dodelijke rellen

NOUMÉA (ANP/RTR/AFP) - De Franse politie heeft op Nieuw-Caledonië een van de kopstukken opgepakt van de onafhankelijkheidsbeweging. Deze Christian Tein stond naar verluidt op het punt een persconferentie te geven in het hoofdkwartier van zijn politieke partij, de Caledonische Unie (UC). Daarnaast zijn ook zeven andere personen opgepakt, maar de autoriteiten noemden alleen Tein bij naam.

De arrestaties volgen op de onlusten van vorige maand. Toen braken ernstige rellen uit om geplande hervormingen van het kiesstelsel in het Franse overzeese gebied. Er vielen negen doden. Tein staat aan het hoofd van een groep die betrokken was bij protesten in hoofdstad Nouméa, de CCAT (La Cellule de coordination des actions de terrain).

Lokale media berichten dat veel bedrijven en winkels de deuren sloten toen de politie in actie kwam om de protestleider te arresteren. Ze vreesden voor nieuwe onrust. De leider van de Caledonische Unie riep zijn achterban op kalm te blijven. Hij vroeg jongeren niet te reageren op de "provocatie". De autoriteiten zeggen dat de CCAT-voorman wordt verdacht van "georganiseerde misdaad".

Frankrijk had vanwege de onlusten een grote politiemacht gestuurd naar de eilandengroep, die op ongeveer 17.000 kilometer van Parijs ligt. Tijdens de onlusten ging de internationale luchthaven van Nieuw-Caledonië tijdelijk dicht. Daardoor waren sommige Nederlanders in de eilandengroep genoodzaakt te vertrekken met speciale evacuatievluchten.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

56 minuten geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

1 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

4 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

9 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

12 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

12 uur geleden