Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestleider Nieuw-Caledonië opgepakt na dodelijke rellen

Protestleider Nieuw-Caledonië opgepakt na dodelijke rellen

NOUMÉA (ANP/RTR/AFP) - De Franse politie heeft op Nieuw-Caledonië een van de kopstukken opgepakt van de onafhankelijkheidsbeweging. Deze Christian Tein stond naar verluidt op het punt een persconferentie te geven in het hoofdkwartier van zijn politieke partij, de Caledonische Unie (UC). Daarnaast zijn ook zeven andere personen opgepakt, maar de autoriteiten noemden alleen Tein bij naam.

De arrestaties volgen op de onlusten van vorige maand. Toen braken ernstige rellen uit om geplande hervormingen van het kiesstelsel in het Franse overzeese gebied. Er vielen negen doden. Tein staat aan het hoofd van een groep die betrokken was bij protesten in hoofdstad Nouméa, de CCAT (La Cellule de coordination des actions de terrain).

Lokale media berichten dat veel bedrijven en winkels de deuren sloten toen de politie in actie kwam om de protestleider te arresteren. Ze vreesden voor nieuwe onrust. De leider van de Caledonische Unie riep zijn achterban op kalm te blijven. Hij vroeg jongeren niet te reageren op de "provocatie". De autoriteiten zeggen dat de CCAT-voorman wordt verdacht van "georganiseerde misdaad".

Frankrijk had vanwege de onlusten een grote politiemacht gestuurd naar de eilandengroep, die op ongeveer 17.000 kilometer van Parijs ligt. Tijdens de onlusten ging de internationale luchthaven van Nieuw-Caledonië tijdelijk dicht. Daardoor waren sommige Nederlanders in de eilandengroep genoodzaakt te vertrekken met speciale evacuatievluchten.

Meer uit Buitenland

Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

2 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

4 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

7 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

8 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

15 uur geleden