Protesterende tv-journalist gevlucht uit Rusland
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische journalist Marina Ovsjannikova is Rusland ontvlucht, meldt haar advocaat maandag. Ze werd in maart wereldberoemd toen ze een nieuwsuitzending van de Russische staatstelevisie, waar ze toen voor werkte, verstoorde met een protest tegen de oorlog in Oekraïne.
De journalist is samen met haar dochter aangekomen in Europa. Volgens de advocaat gaat het goed met ze en doet Ovsjannikova nu vanwege haar veiligheid geen publieke uitspraken. "Ovsjannikova en haar dochter verlieten Rusland een paar uur nadat ze waren vertrokken vanaf het adres waar ze onder huisarrest stond", laat hij weten.
Begin deze maand werd bekend dat de 44-jarige vrouw was vertrokken van de locatie waar ze tot en met 9 oktober onder huisarrest zou staan, samen met haar 11-jarige dochter. Ze is volgens haar advocaat naar het buitenland vertrokken omdat ze op de lijst met gezochte personen was geplaatst. De journalist kreeg twee maanden huisarrest voor een protest waarbij ze de Russische president Vladimir Poetin een moordenaar noemde en zijn soldaten fascisten.
Ovsjannikova week na haar protest op de staatstelevisie al eens uit naar het buitenland, maar keerde uiteindelijk terug naar Rusland. Sindsdien is ze meermaals opgepakt en beboet. Ovsjannikova wordt in Rusland verdacht voor het verspreiden van valse informatie over het Russische leger, waarvoor ze tien jaar celstraf kan krijgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
6 uur geleden