Protesterende tv-journalist gevlucht uit Rusland
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische journalist Marina Ovsjannikova is Rusland ontvlucht, meldt haar advocaat maandag. Ze werd in maart wereldberoemd toen ze een nieuwsuitzending van de Russische staatstelevisie, waar ze toen voor werkte, verstoorde met een protest tegen de oorlog in Oekraïne.
De journalist is samen met haar dochter aangekomen in Europa. Volgens de advocaat gaat het goed met ze en doet Ovsjannikova nu vanwege haar veiligheid geen publieke uitspraken. "Ovsjannikova en haar dochter verlieten Rusland een paar uur nadat ze waren vertrokken vanaf het adres waar ze onder huisarrest stond", laat hij weten.
Begin deze maand werd bekend dat de 44-jarige vrouw was vertrokken van de locatie waar ze tot en met 9 oktober onder huisarrest zou staan, samen met haar 11-jarige dochter. Ze is volgens haar advocaat naar het buitenland vertrokken omdat ze op de lijst met gezochte personen was geplaatst. De journalist kreeg twee maanden huisarrest voor een protest waarbij ze de Russische president Vladimir Poetin een moordenaar noemde en zijn soldaten fascisten.
Ovsjannikova week na haar protest op de staatstelevisie al eens uit naar het buitenland, maar keerde uiteindelijk terug naar Rusland. Sindsdien is ze meermaals opgepakt en beboet. Ovsjannikova wordt in Rusland verdacht voor het verspreiden van valse informatie over het Russische leger, waarvoor ze tien jaar celstraf kan krijgen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
59 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
1 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
3 uur geleden