Protesten verwacht bij wapenbeurs in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie is voorbereid op mogelijk felle protesten die worden gehouden bij Ahoy in Rotterdam. Daar vindt donderdag de wapenbeurs NEDS 2024 plaats. Diverse organisaties, waaronder Extinction Rebellion en een pro-Palestijnse groepering, hebben aangekondigd daar te gaan protesteren.
Sommige deelnemers en bezoekers van de beurs hebben mogelijk banden met Israël. Dat land wordt door de betogers beschuldigd van het plegen van genocide in Gaza.
Om alles in goede banen te leiden heeft de politie een speciaal team, een zogeheten Staf Grootschalig en Bijzonder Optreden (SGBO) gevormd. Dat is een team van verschillende politie-onderdelen dat wordt opgetuigd in geval van (dreigend) terrorisme, rampen of crises. De politie houdt er rekening mee dat ook andere groepen aanwezig zijn.
De politie wil niet zeggen welke maatregelen zij precies neemt en hoeveel politie er paraat staat.
De gemeente heeft een demonstratievak aangewezen op het plein voor de ingang van het evenementencomplex. Alleen daar mag worden gedemonstreerd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
7 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
8 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
11 uur geleden