Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten tegen verkiezingsuitslag in Venezuela

Protesten tegen verkiezingsuitslag in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Na de presidentsverkiezingen in Venezuela zijn op verschillende plaatsen in het land protesten uitgebroken tegen de herverkiezing van Nicolás Maduro, die door fraude tot stand zou zijn gekomen. Daarbij sloegen betogers op potten en pannen en werd onder meer "vrijheid, vrijheid" gescandeerd.

Onder andere in Petare riepen betogers op tot het vertrek van Maduro en ongeldigverklaring van de verkiezingen. Daarbij staken ze portretten van het staatshoofd in brand. Op sommige plaatsen, waaronder hoofdstad Caracas, greep de politie hardhandig in, onder meer door traangas in te zetten. Volgens onbevestigde berichten op sociale media zou de politie ook met scherp hebben geschoten.

Inmiddels is ook melding gemaakt van een eerste dode bij de protesten. Volgens het hoofd van mensenrechtenorganisatie Foro Penal is iemand gedood in de noordelijke deelstaat Yaracuy. Ook zouden 46 mensen zijn opgepakt.

Twijfels andere landen

De Nationale Kiesraad (CNE) riep Maduro maandag officieel uit tot winnaar van de stembusgang van zondag, waardoor de 61-jarige socialist aan een derde ambtstermijn van zes jaar mag beginnen. Maduro kreeg volgens de officiële resultaten 51,2 procent van de stemmen, terwijl oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia op 44,2 procent strandde. Exitpolls hadden eerder op een ruime overwinning van Urrutia geduid.

De oppositie erkent de uitslag niet: ze beschuldigt de regering van verkiezingsfraude en eist een overwinning met 70 procent van de stemmen op. Regeringen van verscheidene Latijns-Amerikaanse landen en onder meer ook de Verenigde Staten uitten al hun twijfels over de gang van zaken.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Los Angeles veroordeelt aanhoudingen immigranten

LOS ANGELES (ANP) - Burgemeester Karen Bass van Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië heeft vrijdag het optreden van immigratiedienst ICE tegen immigranten sterk veroordeeld.

50 minuten geleden
Ten onrechte uitgezette Salvadoraan terug in de Verenigde Staten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet, is weer terug. De deportatie van Kilmar Abrego Garcia vond plaats hoewel een immigratierechter hem in 2019 bescherming tegen deportatie naar zijn thuisland had toegekend.

8 uur geleden
Israëlische krijgsmacht: ruim 10.000 extra militairen nodig

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ruim 10.000 extra militairen nodig te hebben, van wie ongeveer 6000 gevechtssoldaten. "Dit is een daadwerkelijke operationele noodzaak en daarom nemen we alle noodzakelijke stappen", aldus een woordvoerder tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
Proud Boys klagen justitie aan voor vervolging Capitoolbestorming

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vier leiders van de extreemrechtse groep Proud Boys hebben het Amerikaanse ministerie van Justitie aangeklaagd. Ze stellen dat hun grondwettelijke rechten zijn geschonden toen ze werden vervolgd voor de bestorming van het Capitool in januari 2021.

9 uur geleden
Russische huurlingengroep Wagner trekt zich terug uit Mali

BAMAKO (ANP/BELGA/RTR) - Het Russische huurlingenleger Wagner heeft aangekondigd zich terug te trekken uit het West-Afrikaanse land Mali. "We hebben onze taak volbracht en keren terug naar huis", zegt de groep in een verklaring.

12 uur geleden
Trump vraagt hof om toestemming ontmanteling onderwijsministerie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft het Hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het ontmantelen van het ministerie van Onderwijs. Bij goedkeuring komt het onderwijsbeleid vrijwel volledig in handen van de staten en lokale schoolbesturen.

12 uur geleden
Trump wil nu niet met Musk praten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil nu niet in gesprek met Elon Musk, een dag na hun publieke ruzie. Trump vertelde tegen de Amerikaanse nieuwszender ABC dat Musk graag met hem wil spreken, maar hij er zelf "nog niet klaar voor is".

13 uur geleden