
Protesten tegen coronamaatregelen in Duitse steden
BERLIJN (ANP/DPA) - In meerdere Duitse steden is zondag gedemonstreerd tegen vrijheidsbeperkende coronavirusmaatregelen. Een stille mars in de hoofdstad Berlijn trok zo’n duizend betogers. In Frankfurt kwam eenzelfde aantal op de been. Het bleef over het algemeen relatief rustig.
Het stadsbestuur van Berlijn had toestemming gegeven voor 5000 deelnemers, maar dat aantal werd niet gehaald. De meesten droegen een mond- en neusbedekking. Er waren 600 agenten opgetrommeld. Sommige mensen bleken valse medische verklaringen bij zich te hebben waarin staat dat ze geen mondkapje hoeven te dragen.
De stille mars kwam onderweg enkele honderden tegendemonstranten tegen. Die sloegen op pannen om de stilte te doorbreken, aldus de politie. Sommigen scandeerden antinazislogans. Agenten probeerden beide kanten hun gang te laten gaan, waarbij soms mensen moesten worden weggeduwd of -gedragen, onder meer bij een blokkerende sit-indemonstratie.
Ongeregeldheden
Afgelopen woensdag voelde de Berlijnse politie zich gedwongen waterkanonnen en pepperspray in te zetten bij een protest in de buurt van het parlement. Mondkapjes waren ver te zoeken. 77 agenten raakten gewond en 365 mensen werden gearresteerd.
Zaterdag moest de politie ingrijpen in Leipzig. Daar was weliswaar een demonstratie gecanceld, maar er ontstonden toch ongeregeldheden. Er was sprake van geweldpleging, bedreigingen, vernielingen en diefstal.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Vijf jaar na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet heeft de Libanese president Joseph Aoun "gerechtigheid" beloofd. Tot nu toe is niemand vervolgd voor de ontploffing, waarbij meer dan 220 mensen omkwamen.
15 uur geledenCANBERRA (ANP) - Een Chinese vrouw is in Australië opgepakt op verdenking van "roekeloze buitenlandse inmenging". Ze verzamelde voor Beijing informatie over een groep boeddhisten, meldt de politie maandag.
16 uur geleden