Protesten Myanmar zwellen weer aan na grotere inzet leger
YANGON (ANP) - De protesten in Myanmar tegen de militaire coup zijn weer in omvang toegenomen, nadat het leger dit weekend door het hele land meer soldaten inzette om de demonstraties de kop in te drukken. Duizenden betoogden in Yangon, de grootste stad van het land. Demonstranten blokkeerden wegen om te verhinderen dat veiligheidstroepen zich konden verplaatsen.
In Myanmar wordt continu gedemonstreerd sinds het leger de democratisch gekozen regering van Aung San Suu Kyi afzette. De regeringsleidster staat onder huisarrest. Met de betogingen tarten de duizenden Myanmarezen op de straat de militairen, die het geweld de afgelopen dagen niet schuwden om een einde aan de demonstraties te maken.
De afgelopen twee dagen waren de demonstraties in Myanmar aanzienlijk kleiner in omvang sinds het leger extra troepen inzette in en rond Yangon. Op sociale media gonsde het echter van de oproepen tot massale demonstraties vlak voordat de junta het internet weer afsloot.
Traangas
VN-rapporteur Tom Andrews maakt zich grote zorgen om de militaire aanwezigheid in Yangon. "Ik vrees dat het mogelijke geweld woensdag groter is dan wat we tot nu toe hebben gezien in Myanmar sinds de illegale machtsgreep op 1 februari."
De afgelopen dagen zetten de militairen onder meer rubberkogels en traangas in tegen de demonstranten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.
3 uur geleden