Protesten in VS na uitblijven winnaar
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten lijkt de onrust te groeien nu de verkiezingsuitslag op zich laat wachten. Op verschillende plekken zijn demonstranten de straat opgegaan en worden arrestaties gemeld.
Tijdens de verkiezingsnacht bleef grootschalige onrust uit, hoewel daar wel rekening mee was gehouden. Meerdere staten hadden troepen van de National Guard paraat staan en ondernemers timmerden de ruiten van hun winkels dicht uit vrees voor geweld.
Waarnemers denken dat de onrust nu alsnog groeit omdat nog steeds stemmen worden geteld en sommige groepen de resultaten betwisten. Op sociale media roepen extreemrechtse groepen op om linkse demonstranten te confronteren, soms met geweld. President Trump beweert ondertussen dat wordt geprobeerd de verkiezingen te "stelen".
In New York, Washington en Los Angeles organiseert de linksgeoriënteerde groep Protect The Results (bescherm de uitslagen) meer dan honderd protesten. Daar wordt aangedrongen op een eerlijk verloop van de verkiezingen. In Central Park, New York, verzamelden zich honderden demonstranten die "tel elke stem" scanderen.
'Wil mijn leven leiden'
"Ik wil hier eigenlijk niet zijn, ik wil gewoon mijn leven leiden", zei een 59-jarige timmerman bij een protestactie in de stad. "Maar als de president probeert om iedere stem te ondermijnen en stemmen ongeldig te laten verklaren, moet je wel iets doen."
Rivaliserende protestgroepen hebben zich ook verzameld op de straten van Detroit in de staat Michigan. Terwijl de ene groep oproept dat er gestopt moet worden met het tellen van de stemmen, eist de andere groep dat juist elke stem geteld moet worden. Een aantal demonstranten drong een congrescentrum binnen, waar de stemmen worden geteld, en scandeerde "stop met tellen".
Biden kreeg in Michigan de meerderheid van de stemmen, voorspelt CNN. Trumps campagneteam zei eerder op de dag het tellen van de stemmen in de staat via de rechter te willen stopzetten. Trump won vier jaar geleden nipt in de staat.
De lokale politie in Oregon maakte op Twitter bekend dat er in het centrum van Portland zeker acht personen zijn gearresteerd nadat er een rel uitbrak. Ook de politie van de staat Minnesota arresteerde demonstranten. Die liepen over de snelweg in de stad Minneapolis. In de stad Pittsburgh, in de mogelijk cruciale swing state Pennsylvania, werden drie mensen opgepakt bij protesten. De New Yorkse politie nam meer dan 20 personen in hechtenis.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump opende maandag een nieuwe landingsplek voor helikopters bij het Witte Huis, maar opmerkingen van de Amerikaanse president tijdens de openingsceremonie waren onverstaanbaar. Het mediamoment werd live uitgezonden op de website van het Witte Huis, maar de microfoon pikte het geluid van de president niet op, enkel de helikopter was te horen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Andy Burnham heeft ingestemd met een verzoek van Saudi-Arabië om een tankvliegtuig van de Britse luchtmacht in te zetten in het Midden-Oosten. Een zogenaamde Voyager, een Airbus A330-200 die gebruikt kan worden om straaljagers in de lucht van brandstof te voorzien, gaat naar het gebied. Volgens Burnham moet dit helpen stabiliteit te brengen in de bredere regio.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.
9 uur geleden