Protesten in Oekraïne tegen ontslag minister Fedorov
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.
In Kyiv verzamelden zich honderden, voornamelijk jonge demonstranten. Zij hielden zich met kartonnen borden en al leuzen zingende op nabij het parlement, melden media als RBC Ukraine en Suspilne.
Ook in het westelijk gelegen Lviv zijn mensen de straat opgegaan, meldt Ukrinform. Daar zijn borden te zien met leuzen als "Raak hen die resultaat behalen niet aan". Een demonstrant die dat Oekraïense persbureau sprak noemt Fedorov anders dan zijn voorgangers en iemand die daadwerkelijk effectief is gebleken in zijn werk.
De plaatsvervangend commandant van de Oekraïense luchtmacht en een belangrijke spil in de droneoorlogsvoering van Kyiv, Pavlo Jelizarov, kondigde donderdag zijn vertrek aan in reactie op het ontslag van Fedorov. Hij sprak van een "groot kwaad" dat de Oekraïense defensie werd aangedaan.
Een expliciete reden voor het ontslag van Fedorov werd niet genoemd, maar vermoed wordt dat zijn leiderschapsstijl een van de redenen is. Fedorovs aanpak gold als ambitieus en werd hem niet altijd in dank afgenomen binnen bijvoorbeeld de strijdmacht.
Naar verwachting wordt donderdag een nieuwe premier aangewezen. Serhi Koretsky, de huidige baas van staatsenergiebedrijf Naftogaz, geldt daarvoor als grootste kanshebber. Wie Fedorov opvolgt, is nog onbekend.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.
11 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse krant The New York Times heeft een rechter verzocht om dagvaardingen van drie van zijn journalisten te blokkeren. De dagvaardingen hadden betrekking op hun berichtgeving over veiligheidskwesties rond een door Qatar aan president Donald Trump geschonken vliegtuig. Dat toestel moet het nieuwe presidentiële vliegtuig Air Force One worden.
19 uur geleden