Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in meerdere steden na nieuwe aanval Israël op Gaza

Protesten in meerdere steden na nieuwe aanval Israël op Gaza

DEN HAAG (ANP) - In meerdere steden in het land zijn protesten aangekondigd na de nieuwe Israëlische aanvallen op Gaza. Zo zijn er "spoeddemonstraties voor Gaza" aangekondigd in Nijmegen, Eindhoven, Utrecht, Rotterdam, Amsterdam, Gouda, Den Haag en Wageningen, is te zien op accounts op sociale media.

In Wageningen begon om 12.30 uur een demonstratie bij Forum, onderdeel van de universiteit, meldde wageningenforpalestine op Instagram. Utrecht4palestine kondigt voor dinsdag een "emergency protest" aan om 17.00 uur bij het stadskantoor in Utrecht onder de noemer "enough is enough". Op het Instagram-account van amsterdam.encampment staat dat er dinsdag om 16.00 uur een demonstratie is bij het station in Rotterdam en woensdag om 16.00 uur op de Dam in Amsterdam. Ook in Gouda komen actievoerders dinsdag in actie, om 17.30 uur bij het station, aldus free.palestine.nl.

In Amsterdam staat dinsdagavond om 19.30 uur een sit-in gepland op het Centraal Station. Daarvoor is er ook om 17.30 uur een protest bij de Amsterdamse Stopera om Vervoerregio Amsterdam op te roepen te breken met busvervoerder EBS omdat die actief zou zijn in Israël. Daarna willen de betogers om 18.30 uur naar de Dam voor een "nooddemo voor Gaza", staat op amsterdam.encampment. Daar vieren echter ook supporters van Ajax de 125e verjaardag van de voetbalclub.

'Staakt-het-vuren betekent niets'

Op de Radboud Universiteit in Nijmegen is dinsdagmiddag een "emergency demo" nu het staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas is verbroken. Het protest is om 15.30 uur, meldt nijmegenencampment op Instagram. "We kunnen niet stil blijven zitten, terwijl de Israëlische genocidale slachtpartijen in Gaza doorgaan: het bloedbad van gisteravond is nog meer bewijs dat een 'staakt-het-vuren' niets betekent", schrijven zij bij de oproep tot protest. Ook in Den Haag is er dinsdag protest, om 16.30 uur bij het ministerie van Buitenlandse Zaken en in Eindhoven komen mensen om 17.00 uur samen op het 18 Septemberplein.

De pro-Palestijnse studentenactivisten van de Universiteit van Amsterdam (UvA) reageren geschokt op de heftigheid van de aanvallen. "We zijn helaas niet verbaasd", zegt een woordvoerder. "Vanuit de onderhandelingen was al duidelijk dat Israël geen definitief einde aan de oorlog wilde. Dat zien we nu terug, tezamen met de uithongering van Gaza."

Zeker 330 doden

Israël voerde in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw zware luchtaanvallen uit op de Gazastrook. Hierbij kwamen meer dan 330 mensen om het leven. Israël zegt dit te doen omdat Hamas weigerde meer gijzelaars vrij te laten. Daarmee is het staakt-het-vuren voorbij dat sinds 19 januari van kracht was.

Meer uit Binnenland

Veertig auto's in brand bij autosloperij in Wernhout

WERNHOUT (ANP) - Bij een brand achter een autosloperij in het Noord-Brabantse Wernhout hebben zaterdagavond rond 22.00 uur veertig auto's vlam gevat, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De loods van de sloperij zelf staat niet in brand. De brandweer rukte met meerdere voertuigen uit, inclusief een hoogwerker en een extra watertransport.

8 uur geleden
XR roert zich op verschillende plaatsen in Nederland

ARNHEM/AMERSFOORT (ANP) - Extinction Rebellion voert zaterdag actie op een aantal plaatsen in Nederland.

16 uur geleden
Enkele honderden pro-Palestijnse activisten in centrum Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het centrum van Amsterdam hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld voor een demonstratie tegen het geweld van Israël in de Gazastrook. Ze dragen Palestijnse vlaggen en sommigen hebben rode kleding aan of een keffiyeh om.

17 uur geleden
Drukste moment vakantieverkeer Frankrijk voorbij

DEN HAAG (ANP) - De grootste vakantiedrukte op de Franse wegen is voorbij. De piek lag om 11.40 uur. Toen stond er 1237 kilometer file, van zowel aankomende als vertrekkende vakantiegangers, meldt de ANWB.

19 uur geleden
Opnieuw drukte op de Europese vakantieroutes

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar de Zuid-Europese vakantiegebieden is het deze zaterdagochtend alweer vroeg druk, vooral bij de bekende knelpunten.

22 uur geleden
Decathlon waarschuwt voor racefietsen: wielen kunnen breken

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Decathlon waarschuwt voor twee typen racefietsen die tussen augustus vorig jaar en dit jaar zijn verkocht. De wielen die in de fietsen zijn gebruikt, kunnen breken.

1 dag geleden
Nederland dropt eerste 14,5 ton hulpgoederen boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Een transportvliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht heeft vrijdag ongeveer 14,5 ton hulpgoederen gedropt boven Gaza. Er werden zestien bundels aan parachutes met voedsel, drinkwater en medische hulpmiddelen uit de laagvliegende C-130 Hercules geworpen. De lading kwam terecht in een vooraf bepaald gebied, meldt Defensie.

1 dag geleden