Protesten in Israël tegen ontslag defensieminister
JERUZALEM (ANP/RTR) - In Israël zijn duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen het ontslag van minister van Defensie Yoav Gallant. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontsloeg hem dinsdag uit onvrede over diens oorlogsbeleid.
Dinsdagavond waren er ook al betogingen tegen het ontslag. De beslissing kwam bijna dertien maanden na het begin van het Israëlische offensief tegen de Palestijnse Hamasbeweging en andere groeperingen in de Gazastrook.
Volgens Netanyahu waren er te veel meningsverschillen tussen hem en zijn minister over de aanpak van de strijd. De twee botsten vaak publiekelijk over de Israëlische vergelding van de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023. De premier benoemde minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz tot opvolger.
Netanyahu ontsloeg Gallant vorig jaar april ook al eens na zijn publiekelijke kritiek op een omstreden justitiehervorming. Na massale protesten draaide Netanyahu die beslissing terug.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.
6 minuten geledenMEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.
23 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
5 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
7 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
7 uur geleden