Protesten in Israël tegen ontslag defensieminister
JERUZALEM (ANP/RTR) - In Israël zijn duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen het ontslag van minister van Defensie Yoav Gallant. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontsloeg hem dinsdag uit onvrede over diens oorlogsbeleid.
Dinsdagavond waren er ook al betogingen tegen het ontslag. De beslissing kwam bijna dertien maanden na het begin van het Israëlische offensief tegen de Palestijnse Hamasbeweging en andere groeperingen in de Gazastrook.
Volgens Netanyahu waren er te veel meningsverschillen tussen hem en zijn minister over de aanpak van de strijd. De twee botsten vaak publiekelijk over de Israëlische vergelding van de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023. De premier benoemde minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz tot opvolger.
Netanyahu ontsloeg Gallant vorig jaar april ook al eens na zijn publiekelijke kritiek op een omstreden justitiehervorming. Na massale protesten draaide Netanyahu die beslissing terug.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.
6 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.
14 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
4 uur geleden