Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in Israël tegen ontslag defensieminister

Protesten in Israël tegen ontslag defensieminister

JERUZALEM (ANP/RTR) - In Israël zijn duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen het ontslag van minister van Defensie Yoav Gallant. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontsloeg hem dinsdag uit onvrede over diens oorlogsbeleid.

Dinsdagavond waren er ook al betogingen tegen het ontslag. De beslissing kwam bijna dertien maanden na het begin van het Israëlische offensief tegen de Palestijnse Hamasbeweging en andere groeperingen in de Gazastrook.

Volgens Netanyahu waren er te veel meningsverschillen tussen hem en zijn minister over de aanpak van de strijd. De twee botsten vaak publiekelijk over de Israëlische vergelding van de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023. De premier benoemde minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz tot opvolger.

Netanyahu ontsloeg Gallant vorig jaar april ook al eens na zijn publiekelijke kritiek op een omstreden justitiehervorming. Na massale protesten draaide Netanyahu die beslissing terug.

Meer uit Buitenland

Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

1 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

1 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

2 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

3 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

3 uur geleden
Italiaans-Amerikaanse luchtbasis in Koeweit getroffen door drone

ROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."

4 uur geleden
Israël verwacht dat oorlog met Iran nog zeker drie weken duurt

JERUZALEM (ANP) - Israël is van plan om de oorlog tegen Iran voorlopig voort te zetten. Een woordvoerder van het leger zei tegen CNN dat de aanvallen nog zeker drie weken duren.

5 uur geleden