Protesten in Indonesië tegen nieuwe arbeidswet
JAKARTA (ANP/RTR) - Duizenden Indonesiërs zijn dinsdag de straat opgegaan uit protest tegen een nieuwe arbeidswet, die onder meer voorziet in langere werktijden en het mes zet in ontslagvergoedingen en pensioenen. De protesten komen een dag voor een driedaagse staking die de vakbonden hebben aangekondigd.
Vooral in industriële regio’s rond hoofdstad Jakarta wordt gedemonstreerd tegen de plannen die de regering noodzakelijk acht om investeringen aan te trekken en banen te creëren. De politie heeft betogers die wilden demonstreren bij het parlement in Jakarta tegengehouden.
Veel demonstranten dragen wel mondkapjes, maar nemen maar weinig afstand in acht. In Indonesië werden maandag 3622 nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld.
De wet moet nog worden ondertekend door president Joko Widodo, maar dat is naar verwachting een formaliteit.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.
4 uur geleden