Protesten in Indonesië tegen nieuwe arbeidswet
JAKARTA (ANP/RTR) - Duizenden Indonesiërs zijn dinsdag de straat opgegaan uit protest tegen een nieuwe arbeidswet, die onder meer voorziet in langere werktijden en het mes zet in ontslagvergoedingen en pensioenen. De protesten komen een dag voor een driedaagse staking die de vakbonden hebben aangekondigd.
Vooral in industriële regio’s rond hoofdstad Jakarta wordt gedemonstreerd tegen de plannen die de regering noodzakelijk acht om investeringen aan te trekken en banen te creëren. De politie heeft betogers die wilden demonstreren bij het parlement in Jakarta tegengehouden.
Veel demonstranten dragen wel mondkapjes, maar nemen maar weinig afstand in acht. In Indonesië werden maandag 3622 nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld.
De wet moet nog worden ondertekend door president Joko Widodo, maar dat is naar verwachting een formaliteit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
33 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
3 uur geleden