Protesten in heel Israël na ontslag defensieminister
JERUZALEM (ANP) - Honderdduizenden Israëli's zijn de straat op gegaan om te protesteren tegen het ontslag van defensieminister Yoav Gallant. Demonstranten blokkeren wegen en kruispunten op verschillende locaties in Israël uit protest tegen het besluit van premier Benjamin Netanyahu om Gallant te ontslaan, schrijft dagblad Haaretz. Het dagblad meldt dat volgens de politie op ruim 150 locaties demonstraties plaatsvinden.
Behalve de Ayalon-snelweg in het centrum van Tel Aviv, blokkeren demonstranten het verkeer in het centrum van Haifa en buiten de steden Modi'in, Karmiel en Beër Sjeva. Demonstranten protesteren ook voor het huis van Likoed-parlementariër Danny Danon in Raänana. In Jeruzalem protesteren duizenden Israëli's voor het gebouw van de Knesset, het Israëlische parlement.
Er is ook opgeroepen tot massastakingen, schrijft The Jerusalem Post. Zo hebben tientallen dokters in Israëlische ziekenhuizen aangekondigd maandag niet aan het werk te gaan, als reactie op het ontslag van Gallant. Ook een aantal universiteiten is van plan maandag het werk neer te leggen, zo besloten vertegenwoordigers zondagavond tijdens een speciaal overleg.
Verwacht wordt dat ook de grote vakbond Histadrut zich aansluit bij de stakingen. De bond komt maandagmorgen met een verklaring. De Israëlische vrouwenrechtenbeweging Bonot Alternativa heeft aangekondigd op maandag "de grootste economische staking van vrouwen" te laten plaatsvinden. Gemeenteambtenaren in Jeruzalem hebben laten weten maandag in hongerstaking te gaan voor het kantoor van de premier, meldt The Jerusalem Post verder.
Netanyahu ontsloeg Gallant, nadat die in een televisietoespraak had gezegd dat door Netanyahu bepleite omstreden juridische hervormingen niet moeten doorgaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
1 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
3 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
5 uur geleden