Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in Franse steden tegen omstreden wetswijziging

Protesten in Franse steden tegen omstreden wetswijziging

PARIJS (ANP/AFP) - In verschillende steden in Frankrijk zijn zaterdag vele duizenden mensen de straat opgegaan uit protest tegen een veiligheidswet die de verspreiding van beelden van het gezicht van een politieman strafbaar maakt. Ook richtten de betogingen zich tegen politiegeweld.

Er waren onder andere betogingen in Straatsburg, Lyon, Lille, Marseille en Bordeaux. In Parijs en Rennes kwam het tot rellen. In Parijs wierpen betogers barricades op, werd een auto in brand gestoken en enkelen gooiden met voorwerpen naar de politie. Ook in Rennes werden barricades opgericht.

De boosheid van de demonstranten werd versterkt door recent opgedoken beelden van de mishandeling van een zwarte man door politieagenten. President Emmanuel Macron zei vrijdag dat "we ons moeten schamen" voor de beelden van het pak slaag dat de zwarte muziekproducent Michel Zecler vorig weekend in Parijs kreeg. Het incident heeft de bezorgdheid over mogelijk systematisch racisme bij de politie vergroot.

Persvrijheid

Mensenrechtenorganisaties zien de verandering als een middel om de persvrijheid aan banden te leggen en een onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik door de politie onmogelijk te maken. Voorstanders zeggen dat politieagenten en hun families bescherming nodig hebben tegen pesterijen, zowel online als persoonlijk als ze buiten dienst zijn.

Ook vorig weekend waren er demonstraties vanwege de wetsverandering in Frankrijk.

Meer uit Buitenland

Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

1 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

1 uur geleden
Bronnen tegen Politico: Beter als Israël Iran eerst aanvalt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.

3 uur geleden
Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

4 uur geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

9 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

11 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

12 uur geleden