Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in Duitsland na brand vluchtelingenkamp Lesbos

Protesten in Duitsland na brand vluchtelingenkamp Lesbos

BERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te eisen dat migranten worden opgenomen die zijn gestrand op Lesbos. Aan een protestactie in Berlijn deed onder meer de tante mee van Alan Kurdi, het Syrische vluchtelingenkindje dat verdronk op zee en aanspoelde in Turkije.

"Ik besloot me uit te spreken namens de mensen die geen stem hebben", zei Tima Kurdi. "Als ik mijn eigen familie niet kan redden, laat we dan de anderen redden." Ze riep mensen op schriftelijk druk uit te oefenen op politici om actie te ondernemen. "Mensen zijn mensen, ongeacht waar ze vandaan komen."

De politie zei dat zo'n 5000 mensen meededen aan de protestactie in de Duitse hoofdstad. Er waren vergelijkbare manifestaties in Keulen, München en Leipzig. De protesten volgen op de brand in het overbevolkte opvangkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos, waar ruim 12.000 mensen waren ondergebracht.

Duitsland heeft na de brand toegezegd 1500 migranten over te nemen van de Griekse autoriteiten. Activisten vinden dat plek is voor meer mensen. Ook in Nederland klinkt de roep om meer migranten van het eiland te halen. Er was vorige week onder meer een manifestatie in Rotterdam.

Meer uit Buitenland

Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

20 minuten geleden
Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

2 uur geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

2 uur geleden
IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

3 uur geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

6 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

8 uur geleden