Protesten in Duitsland na brand vluchtelingenkamp Lesbos
BERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te eisen dat migranten worden opgenomen die zijn gestrand op Lesbos. Aan een protestactie in Berlijn deed onder meer de tante mee van Alan Kurdi, het Syrische vluchtelingenkindje dat verdronk op zee en aanspoelde in Turkije.
"Ik besloot me uit te spreken namens de mensen die geen stem hebben", zei Tima Kurdi. "Als ik mijn eigen familie niet kan redden, laat we dan de anderen redden." Ze riep mensen op schriftelijk druk uit te oefenen op politici om actie te ondernemen. "Mensen zijn mensen, ongeacht waar ze vandaan komen."
De politie zei dat zo'n 5000 mensen meededen aan de protestactie in de Duitse hoofdstad. Er waren vergelijkbare manifestaties in Keulen, München en Leipzig. De protesten volgen op de brand in het overbevolkte opvangkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos, waar ruim 12.000 mensen waren ondergebracht.
Duitsland heeft na de brand toegezegd 1500 migranten over te nemen van de Griekse autoriteiten. Activisten vinden dat plek is voor meer mensen. Ook in Nederland klinkt de roep om meer migranten van het eiland te halen. Er was vorige week onder meer een manifestatie in Rotterdam.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
6 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.
7 uur geleden