
Protesten in Den Haag en Rotterdam na aanval op ziekenhuis Gaza
DEN HAAG/ ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam, Amsterdam en Den Haag zijn dinsdagavond honderden mensen de straat opgegaan na een ontploffing bij een ziekenhuis in de Gazastraat waarbij honderden Palestijnen om het leven kwamen. In Rotterdam kwamen ongeveer vijftig tot honderd mensen met Palestijnse vlaggen bijeen bij het centraal station. In Amsterdam verzamelden zich enkele honderden mensen bij het centraal station.
In Den Haag verzamelden zich enkele honderden mensen bij de Israëlische ambassade aan de Johan de Wittlaan. De actievoerders droegen Palestijnse vlaggen bij zich en riepen leuzen als 'Israël moordenaar' 'Free Palestina' en 'Intifada'. Ook werd een Amerikaanse vlag in brand gestoken.
De groep bij de ambassade werd gedurende avond steeds groter, totdat de politie rond 00.30 uur in de nacht van dinsdag op woensdag mensen vroeg te vertrekken. Steeds meer demonstranten gaven daar gehoor aan en rond 00.50 uur was bijna iedereen vertrokken, zag een verslaggever van het ANP die ter plaatse was. Er lijken zich geen ongeregeldheden voor te hebben gedaan.
Reactie CJO
Het Centraal Joods Overleg liet op X, voorheen Twitter, weten het "onacceptabel" te vinden "dat zich een bedreigende situatie voor kan doen in Den Haag, de stad van vrede en recht. Het 'babykiller' kan alleen slaan op Hamas. Er klinkt 'kankerjoden' over de Haagse straten. CJO: waar blijft het ingrijpen van de gemeente Den Haag?!"
Hamas en Israël beschuldigen elkaar van het veroorzaken van de dodelijke explosie in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de staking van NS-personeel kan het dinsdag in de bussen en treinen van regionale vervoerders extra druk zijn. Daarvoor waarschuwt een aantal van die vervoerders via hun website of sociale media.
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het ledenaantal van GroenLinks-PvdA is gegroeid naar meer dan 105.000, maakte fractievoorzitter Frans Timmermans maandag in Eindhoven bekend op de eerste campagnebijeenkomst op weg naar de verkiezingen eind oktober. Sinds de val van het kabinet eerder deze week zijn er ruim 4000 nieuwe leden bijgekomen.
57 minuten geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een 78-jarige inwoner van Bunschoten-Spakenburg is afgelopen weekend overleden na een "mogelijk misdrijf" in haar huis. Dat meldt de politie maandag. De vrouw werd vrijdag zwaargewond aangetroffen in haar woning aan de Harderwijker Bank. Het huis lag overhoop en een raam aan de voorkant van de woning was kapot. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee Amsterdammers van 23 en 24 jaar aangehouden voor betrokkenheid bij een steekincident in een Rotterdams zalencentrum in de nacht van zondag op maandag. De feestlocatie aan de Galvanistraat was volgens de regionale omroep Rijnmond net weer open. Het centrum was gesloten nadat bij een schietpartij in februari een dode en een gewonde waren gevallen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes wil kunnen terugkeren naar Nederland, onder meer om de zittingen bij te wonen in de strafzaak die tegen hem loopt, op voorwaarde dat hij niet wordt opgepakt. Dit bevestigt zijn advocaat Cem Polat na berichtgeving van RTL Boulevard, dat een interview met de voetballer had in Dubai.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol denkt dinsdag door de staking van NS-personeel slecht bereikbaar te zijn. Er rijden alleen tussen Amsterdam en Schiphol treinen, dus wordt verwacht dat veel mensen met de auto of taxi komen. "Dit leidt naar verwachting tot veel extra verkeer en drukte op de wegen rondom de luchthaven."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door blikseminslagen in Utrecht is een woning aan de Philipsdaalderhof rond 01.30 uur in brand gevlogen. Ook is er door de bliksem een verstoring in de treindienst tussen Utrecht Centraal en Woerden.
10 uur geleden