Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in Argentinië om nieuwe hervormingspogingen van Milei

Protesten in Argentinië om nieuwe hervormingspogingen van Milei

BUENOS AIRES (ANP) - In de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires zijn woensdag grote straatprotesten gehouden tegen hervormingen die de uiterst rechtse president Javier Milei wil doorvoeren. In de Argentijnse senaat wordt gedebatteerd over de zogeheten omnibuswet, die in hervormingen voorziet als privatisering van overheidsbedrijven en flexibilisering van de arbeidsmarkt.

Volgens de politie probeerden demonstranten een politiekordon rond het parlementsgebouw te doorbreken. De politie zette daarop traangas in. Meerdere mensen, onder wie ook volksvertegenwoordigers, moesten naar het ziekenhuis voor verzorging. Er werden ook wagens in brand gestoken en er werd met projectielen gegooid. De politie vuurde rubberen kogels af, zette waterkanonnen in en pakte diverse demonstranten op.

De omnibuswet werd eerder dit jaar al eens aan het parlement voorgelegd, maar kreeg toen geen meerderheid. Sindsdien zijn verschillende maatregelen aangepast of uit het wetsvoorstel verwijderd. Milei heeft geen meerderheid in het parlement en heeft moeite om nieuwe hervormingen door te drukken.

De in december aangetreden president wil met wat hij een "schoktherapie" noemt de Argentijnse economie herstellen. Eerder werd de munt gedevalueerd, werden prijzen vrijgelaten, kwam er een einde aan subsidies voor transport of energie en werd het aantal ministeries gehalveerd. Het leidde tot een afname van het begrotingstekort, maar ook tot een drastische daling van consumptie en economische activiteit in het land.

Meer uit Buitenland

Four Freedoms Award voor Zelensky en het Oekraïense volk

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.

7 minuten geleden
Iran meldt toenadering tot VS, maar verschillen nog niet opgelost

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.

39 minuten geleden
Australië verhoogt defensiebudget onder druk VS en dreiging China

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.

1 uur geleden
Israëlische minister: Netanyahu zal Libanese president spreken

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.

1 uur geleden
Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.

1 uur geleden
Frankrijk laat tanker van Russische schaduwvloot gaan na betaling

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.

2 uur geleden
Turkse arrestatiebevelen na onlineberichten over schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.

2 uur geleden