Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in Argentinië om nieuwe hervormingspogingen van Milei

Protesten in Argentinië om nieuwe hervormingspogingen van Milei

BUENOS AIRES (ANP) - In de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires zijn woensdag grote straatprotesten gehouden tegen hervormingen die de uiterst rechtse president Javier Milei wil doorvoeren. In de Argentijnse senaat wordt gedebatteerd over de zogeheten omnibuswet, die in hervormingen voorziet als privatisering van overheidsbedrijven en flexibilisering van de arbeidsmarkt.

Volgens de politie probeerden demonstranten een politiekordon rond het parlementsgebouw te doorbreken. De politie zette daarop traangas in. Meerdere mensen, onder wie ook volksvertegenwoordigers, moesten naar het ziekenhuis voor verzorging. Er werden ook wagens in brand gestoken en er werd met projectielen gegooid. De politie vuurde rubberen kogels af, zette waterkanonnen in en pakte diverse demonstranten op.

De omnibuswet werd eerder dit jaar al eens aan het parlement voorgelegd, maar kreeg toen geen meerderheid. Sindsdien zijn verschillende maatregelen aangepast of uit het wetsvoorstel verwijderd. Milei heeft geen meerderheid in het parlement en heeft moeite om nieuwe hervormingen door te drukken.

De in december aangetreden president wil met wat hij een "schoktherapie" noemt de Argentijnse economie herstellen. Eerder werd de munt gedevalueerd, werden prijzen vrijgelaten, kwam er een einde aan subsidies voor transport of energie en werd het aantal ministeries gehalveerd. Het leidde tot een afname van het begrotingstekort, maar ook tot een drastische daling van consumptie en economische activiteit in het land.

Meer uit Buitenland

Dodental door winterweer in Japan verder opgelopen

TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.

13 minuten geleden
FT: Russen onderscheppen communicatie Europese satellieten

MOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.

57 minuten geleden
Ex-man van Jill Biden opgepakt voor moord op echtgenote

WILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.

1 uur geleden
Grootste zorgen Europeanen over oorlog en terrorisme

BRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.

2 uur geleden
Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

7 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

8 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

8 uur geleden