Protesten door heel Israël tegen premier Netanyahu
TEL AVIV (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Israël voor protesten tegen premier Benjamin Netanyahu. In meerdere steden riepen demonstranten om het vertrek van Netanyahu vanwege aantijgingen van corruptie en recente stijgingen van het aantal coronabesmettingen.
De protesten vonden plaats op bruggen en kruisingen door het hele land. Ook voor het huis van Netanyahu in de noordelijke stad Caesarea en voor het presidentieel paleis in Jeruzalem kwamen actievoerders samen.
De demonstranten droegen mondkapjes tegen het coronavirus. Israël reageerde in het begin van de pandemie snel, waardoor het aantal besmettingen laag bleef. Recent gaf Netanyahu nog toe dat veel lockdownmaatregelen te vroeg zijn opgeheven, waardoor het aantal besmettingen momenteel stijgt.
Een rechtszaak over corruptie tegen de premier is nog bezig. Netanyahu wordt beschuldigd van gesjoemel in drie zaken waarvan er een teruggaat tot 2007. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan machtsmisbruik, fraude en omkoping. Als hij aan bepaalde misdrijven schuldig wordt bevonden riskeert hij tot 10 jaar cel.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
6 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
10 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.
11 uur geleden