Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd

Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd

LIMA (ANP/AFP/DPA) - De dagenlange protesten bij de beroemde ruïnestad Machu Picchu worden beëindigd. De Peruaanse autoriteiten zijn het eens geworden met boze inwoners van het gebied.

De onrust ontstond nadat de regering had besloten de kaartverkoop voor de toeristentrekpleister te privatiseren. Die stap is nu van de baan, zegt minister van Cultuur Leslie Urteaga. "We hebben goed nieuws. De acties worden stopgezet", aldus de bewindsvrouw op de radio. Een woordvoerder van de actievoerders bevestigde dat een blokkade van de spoorverbinding naar de historische Inca-stad wordt opgeheven.

Door de acties waren afgelopen weekend ook veel toeristen gestrand in het gebied. Bussen en treinen reden niet meer en winkels sloten de deuren. De woordvoerder van de actievoerders zei tegen de "systematische privatisering van Machu Picchu" te zijn. Hij stelde ook dat het contract met het kaartjesbedrijf op illegale wijze tot stand was gekomen.

De ruïnes van de eeuwenoude stad worden gezien als een van de populairste bestemmingen voor toeristen in Zuid-Amerika. Machu Picchu staat ook op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.

Meer uit Buitenland

Macron zegt in natuurbrandgebied dat komende tijd zwaar zal zijn

BORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.

16 minuten geleden
Oostenrijk wil dienstplicht verlengen naar negen maanden

WENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.

22 minuten geleden
Trump: gesprekken met Iran zijn bezig en verlopen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.

24 minuten geleden
In drie weken 162 aanhoudingen voor brandstichting in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.

1 uur geleden
Britse premier vertelt Zelensky dat hij snel naar Oekraïne wil

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Meer politie bij Pride-bijeenkomst Hamburg na aanslag in Berlijn

HAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.

3 uur geleden
Komiek die Farage uitdaagt, komt met spottend programma

CLACTON (ANP) - Een referendum over de vraag of Pluto een planeet is, de bouw van minstens één betaalbaar huis en gaten in de weg vullen met het partijprogramma van de Labourpartij. Die punten staan in het maandag gepubliceerde verkiezingsprogramma van Count Binface, een komiek die de bekende politicus Nigel Farage uitdaagt bij tussentijdse verkiezingen. Ook wordt spottend verwezen naar zijn rivaal.

5 uur geleden