Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd

Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd

LIMA (ANP/AFP/DPA) - De dagenlange protesten bij de beroemde ruïnestad Machu Picchu worden beëindigd. De Peruaanse autoriteiten zijn het eens geworden met boze inwoners van het gebied.

De onrust ontstond nadat de regering had besloten de kaartverkoop voor de toeristentrekpleister te privatiseren. Die stap is nu van de baan, zegt minister van Cultuur Leslie Urteaga. "We hebben goed nieuws. De acties worden stopgezet", aldus de bewindsvrouw op de radio. Een woordvoerder van de actievoerders bevestigde dat een blokkade van de spoorverbinding naar de historische Inca-stad wordt opgeheven.

Door de acties waren afgelopen weekend ook veel toeristen gestrand in het gebied. Bussen en treinen reden niet meer en winkels sloten de deuren. De woordvoerder van de actievoerders zei tegen de "systematische privatisering van Machu Picchu" te zijn. Hij stelde ook dat het contract met het kaartjesbedrijf op illegale wijze tot stand was gekomen.

De ruïnes van de eeuwenoude stad worden gezien als een van de populairste bestemmingen voor toeristen in Zuid-Amerika. Machu Picchu staat ook op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.

Meer uit Buitenland

Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

14 minuten geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

1 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

2 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

2 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

3 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

4 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

5 uur geleden