Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd
LIMA (ANP/AFP/DPA) - De dagenlange protesten bij de beroemde ruïnestad Machu Picchu worden beëindigd. De Peruaanse autoriteiten zijn het eens geworden met boze inwoners van het gebied.
De onrust ontstond nadat de regering had besloten de kaartverkoop voor de toeristentrekpleister te privatiseren. Die stap is nu van de baan, zegt minister van Cultuur Leslie Urteaga. "We hebben goed nieuws. De acties worden stopgezet", aldus de bewindsvrouw op de radio. Een woordvoerder van de actievoerders bevestigde dat een blokkade van de spoorverbinding naar de historische Inca-stad wordt opgeheven.
Door de acties waren afgelopen weekend ook veel toeristen gestrand in het gebied. Bussen en treinen reden niet meer en winkels sloten de deuren. De woordvoerder van de actievoerders zei tegen de "systematische privatisering van Machu Picchu" te zijn. Hij stelde ook dat het contract met het kaartjesbedrijf op illegale wijze tot stand was gekomen.
De ruïnes van de eeuwenoude stad worden gezien als een van de populairste bestemmingen voor toeristen in Zuid-Amerika. Machu Picchu staat ook op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.
22 minuten geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen en één persoon is gewond geraakt bij noodweer in de Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône.
23 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.
5 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.
7 uur geleden