Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd

Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd

LIMA (ANP/AFP/DPA) - De dagenlange protesten bij de beroemde ruïnestad Machu Picchu worden beëindigd. De Peruaanse autoriteiten zijn het eens geworden met boze inwoners van het gebied.

De onrust ontstond nadat de regering had besloten de kaartverkoop voor de toeristentrekpleister te privatiseren. Die stap is nu van de baan, zegt minister van Cultuur Leslie Urteaga. "We hebben goed nieuws. De acties worden stopgezet", aldus de bewindsvrouw op de radio. Een woordvoerder van de actievoerders bevestigde dat een blokkade van de spoorverbinding naar de historische Inca-stad wordt opgeheven.

Door de acties waren afgelopen weekend ook veel toeristen gestrand in het gebied. Bussen en treinen reden niet meer en winkels sloten de deuren. De woordvoerder van de actievoerders zei tegen de "systematische privatisering van Machu Picchu" te zijn. Hij stelde ook dat het contract met het kaartjesbedrijf op illegale wijze tot stand was gekomen.

De ruïnes van de eeuwenoude stad worden gezien als een van de populairste bestemmingen voor toeristen in Zuid-Amerika. Machu Picchu staat ook op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden door schietpartij in centrum van Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.

53 minuten geleden
Zelensky: Rusland gebruikte Noord-Koreaanse raketten

KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.

2 uur geleden
Bronnen: troepen uit Syrië naar Jemen en Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.

2 uur geleden
Zoon Iraanse sjah neemt ondanks protest Duitse prijs in ontvangst

FRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.

2 uur geleden
Verkiezingen in Nieuw-Zeeland lopen uit op nek-aan-nekrace

CHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.

2 uur geleden
Maleisische vorst waarschuwt justitie na discussie over pardon

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.

4 uur geleden
Italiaanse vicepremier zegt doelwit te zijn van cyberaanvallen

ROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.

4 uur geleden