Protesten bij toeristentrekpleister Machu Picchu beëindigd
LIMA (ANP/AFP/DPA) - De dagenlange protesten bij de beroemde ruïnestad Machu Picchu worden beëindigd. De Peruaanse autoriteiten zijn het eens geworden met boze inwoners van het gebied.
De onrust ontstond nadat de regering had besloten de kaartverkoop voor de toeristentrekpleister te privatiseren. Die stap is nu van de baan, zegt minister van Cultuur Leslie Urteaga. "We hebben goed nieuws. De acties worden stopgezet", aldus de bewindsvrouw op de radio. Een woordvoerder van de actievoerders bevestigde dat een blokkade van de spoorverbinding naar de historische Inca-stad wordt opgeheven.
Door de acties waren afgelopen weekend ook veel toeristen gestrand in het gebied. Bussen en treinen reden niet meer en winkels sloten de deuren. De woordvoerder van de actievoerders zei tegen de "systematische privatisering van Machu Picchu" te zijn. Hij stelde ook dat het contract met het kaartjesbedrijf op illegale wijze tot stand was gekomen.
De ruïnes van de eeuwenoude stad worden gezien als een van de populairste bestemmingen voor toeristen in Zuid-Amerika. Machu Picchu staat ook op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
4 uur geleden