Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestacties voor inkrimping luchtvaart op zes vliegvelden

Protestacties voor inkrimping luchtvaart op zes vliegvelden

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van luchthavens en milieuactivisten voeren zaterdag gelijktijdig actie op zes Nederlandse vliegvelden. Zowel op Schiphol als op de regionale luchthavens in Eindhoven, Rotterdam, Maastricht, Groningen en Lelystad zijn manifestaties gepland. De activisten protesteren hiermee tegen "de groeiende overlast van en vervuiling door het vliegverkeer".

De demonstranten vinden dat de luchtvaartsector fors moet inkrimpen. Tijdens de coronapandemie werd veel minder gevlogen, maar nu het vliegverkeer weer aantrekt is volgens hen het moment gekomen om in te grijpen. "De luchtvaartindustrie heeft veel schadelijke effecten op de samenleving", aldus de organisatie van het protest. "De sector levert een grote bijdrage aan de gevaarlijke opwarming van de aarde, hoognodige woningbouw wordt onmogelijk en de volksgezondheid loopt gevaar door geluidsoverlast, uitstoot van ultrafijnstof en kankerverwekkende stoffen."

Wat de activisten betreft moet Schiphol inkrimpen en moeten kleinere luchthavens worden gesloten. Daaronder verstaan ze onder meer Lelystad Airport, dat grondig is gerenoveerd om vakantievluchten te kunnen afhandelen. Of die vliegtuigen er ooit zullen vertrekken, is echter onzeker. De politiek heeft er nog geen definitief besluit over genomen en vooralsnog beschikt het vliegveld niet over de benodigde natuurvergunning.

Sluiting

Volgens de activisten zouden ook de luchthavens bij Rotterdam en Maastricht dicht moeten. Over de toekomst van Maastricht Aachen Airport valt overigens volgende maand een besluit in de Provinciale Staten van Limburg. Sluiting is een van de mogelijke scenario's.

Tijdens de manifestaties worden onder meer toespraken en muziekoptredens gehouden. Om 12.05 uur is een 'stiltemoment' gepland. De acties worden georganiseerd door bezorgde omwonenden met steun van organisaties als Greenpeace, Milieudefensie, Urgenda en Extinction Rebellion.

Meer uit Binnenland

Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

59 minuten geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

4 uur geleden
Claude schrok van negatieve reacties na repetitiebeelden

BASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.

12 uur geleden
Criminoloog Wouter Buikhuisen op 91-jarige leeftijd overleden

WARMOND (ANP) - De controversiƫle criminoloog Wouter Buikhuisen is dinsdag op 91-jarige leeftijd in Warmond overleden. Dat meldt zijn uitvaartexecuteur zaterdag.

14 uur geleden
Enkele honderden mensen bij protest voor lagere huren in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"

17 uur geleden
Bestuurder scootmobiel overleden na botsing met vrachtwagen

LEMMER (ANP) - In Lemmer is de bestuurder van een scootmobiel overleden na een botsing met een vrachtauto, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de Plattedijk in de Friese plaats.

17 uur geleden
Arrestaties na schietpartij en achtervolgingen in Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Vier mannen zijn vrijdagavond in Amsterdam-Noord aangehouden na een schietpartij op de Disketteweg in Amsterdam-Noord. Rond 19.15 uur klonken daar schoten op straat en meteen reden verdachten weg in twee auto's. Agenten zetten de achtervolging in. Bij het schietincident zelf is niemand gewond geraakt.

19 uur geleden