Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestactie bij Dolfinarium voorbij, parkdirecteur furieus

Protestactie bij Dolfinarium voorbij, parkdirecteur furieus

HARDERWIJK (ANP) - De actie van dierenrechtenactivisten bij het Dolfinarium in Harderwijk is voorbij, meldt de groep achter de actie. Rond 17.00 uur vertrokken de enkele tientallen demonstranten. Sommige actievoerders hadden zich met stalen buizen vastgemaakt aan de hekken van de ingang. Bezoekers moesten daarom via een alternatieve ingang naar binnen, meldt het Dolfinarium.

De protestactie begon zaterdagochtend. De demonstranten vinden dat de dieren in het Dolfinarium in slechte omstandigheden leven, en willen dat het park stopt met het houden van dieren. "Als er een waterpark van wordt gemaakt, is dat voor ons geen probleem", zegt een woordvoerder van actiegroep Bite Back. Het is volgens hem "schandalig" dat er dieren worden gehouden "om kunstjes te laten doen". De dieren moeten wat Bite Back betreft of terug de natuur in, of naar gespecialiseerde opvangcentra.

Het Dolfinarium is woedend over de actie en zegt dat "dit illegale gedrag" niet langer wordt getolereerd. Parkdirecteur Alex Tiebot spreekt van "criminele activiteiten van activisten" en "roekeloze acties". Hij wil de schade van de acties verhalen op de betogers.

"Als zij van mening zijn dat wij regels overtreden, dan kunnen zij hiervoor naar de rechter stappen of contact opnemen met de bevoegde autoriteiten", zegt Tiebot. "Wij verwachten dat de wet wordt gehandhaafd, en we zullen niet aarzelen om stevige maatregelen te nemen om onze dieren te beschermen en de veiligheid van iedereen in ons park te waarborgen."

Meer uit Binnenland

Centrummanagement Utrecht in contact met getroffen ondernemers

UTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.

11 minuten geleden
Beperkt zicht door rook bemoeilijkt hulpdiensten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

22 minuten geleden
Dijksma: omwonenden explosie opgevangen voor zolang als nodig is

UTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.

34 minuten geleden
Kamer wil deel bezuiniging ontwikkelingshulp ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.

1 uur geleden
Plan in de maak voor ophalen auto's uit garage vlakbij explosie

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.

1 uur geleden
Brandweer Utrecht: lukt redelijk om bij brandhaard te komen

UTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.

1 uur geleden
Meerdere panden ingestort door explosie in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere panden ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. Vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht. In de omgeving is veel schade.

1 uur geleden