Protestactie bij Dolfinarium voorbij, parkdirecteur furieus
HARDERWIJK (ANP) - De actie van dierenrechtenactivisten bij het Dolfinarium in Harderwijk is voorbij, meldt de groep achter de actie. Rond 17.00 uur vertrokken de enkele tientallen demonstranten. Sommige actievoerders hadden zich met stalen buizen vastgemaakt aan de hekken van de ingang. Bezoekers moesten daarom via een alternatieve ingang naar binnen, meldt het Dolfinarium.
De protestactie begon zaterdagochtend. De demonstranten vinden dat de dieren in het Dolfinarium in slechte omstandigheden leven, en willen dat het park stopt met het houden van dieren. "Als er een waterpark van wordt gemaakt, is dat voor ons geen probleem", zegt een woordvoerder van actiegroep Bite Back. Het is volgens hem "schandalig" dat er dieren worden gehouden "om kunstjes te laten doen". De dieren moeten wat Bite Back betreft of terug de natuur in, of naar gespecialiseerde opvangcentra.
Het Dolfinarium is woedend over de actie en zegt dat "dit illegale gedrag" niet langer wordt getolereerd. Parkdirecteur Alex Tiebot spreekt van "criminele activiteiten van activisten" en "roekeloze acties". Hij wil de schade van de acties verhalen op de betogers.
"Als zij van mening zijn dat wij regels overtreden, dan kunnen zij hiervoor naar de rechter stappen of contact opnemen met de bevoegde autoriteiten", zegt Tiebot. "Wij verwachten dat de wet wordt gehandhaafd, en we zullen niet aarzelen om stevige maatregelen te nemen om onze dieren te beschermen en de veiligheid van iedereen in ons park te waarborgen."
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
8 uur geleden