Protestactie bij Dolfinarium voorbij, parkdirecteur furieus
HARDERWIJK (ANP) - De actie van dierenrechtenactivisten bij het Dolfinarium in Harderwijk is voorbij, meldt de groep achter de actie. Rond 17.00 uur vertrokken de enkele tientallen demonstranten. Sommige actievoerders hadden zich met stalen buizen vastgemaakt aan de hekken van de ingang. Bezoekers moesten daarom via een alternatieve ingang naar binnen, meldt het Dolfinarium.
De protestactie begon zaterdagochtend. De demonstranten vinden dat de dieren in het Dolfinarium in slechte omstandigheden leven, en willen dat het park stopt met het houden van dieren. "Als er een waterpark van wordt gemaakt, is dat voor ons geen probleem", zegt een woordvoerder van actiegroep Bite Back. Het is volgens hem "schandalig" dat er dieren worden gehouden "om kunstjes te laten doen". De dieren moeten wat Bite Back betreft of terug de natuur in, of naar gespecialiseerde opvangcentra.
Het Dolfinarium is woedend over de actie en zegt dat "dit illegale gedrag" niet langer wordt getolereerd. Parkdirecteur Alex Tiebot spreekt van "criminele activiteiten van activisten" en "roekeloze acties". Hij wil de schade van de acties verhalen op de betogers.
"Als zij van mening zijn dat wij regels overtreden, dan kunnen zij hiervoor naar de rechter stappen of contact opnemen met de bevoegde autoriteiten", zegt Tiebot. "Wij verwachten dat de wet wordt gehandhaafd, en we zullen niet aarzelen om stevige maatregelen te nemen om onze dieren te beschermen en de veiligheid van iedereen in ons park te waarborgen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
9 uur geleden