Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protest tegen coronamaatregelen in Canada breidt zich uit

Protest tegen coronamaatregelen in Canada breidt zich uit

OTTAWA/WINNIPEG/TORONTO (ANP) - Het protest in Canada tegen de coronamaatregelen breidt zich dit weekend uit naar meerdere steden. De protestbeweging is van de grond gekomen door vrachtrijders die vanuit heel het land naar de hoofdstad Ottawa trokken en daar in het afgelopen weekend massaal voor het parlementsgebouw betoogden. Dit weekend willen volgens Canadese media in tal van andere steden mensen het voorbeeld volgen en demonstreren tegen de beperkingen die uit naam van de volksgezondheid worden opgelegd.

Boeren zijn in Toronto, de grootste stad van het land en de hoofdstad van de provincie Ontario, met allerlei landbouwvoertuigen, vooral tractors, naar het centrum gereden. Canadese media meldden dat het protest van de vrachtwagenchauffeurs dat half januari begon tegen verplichte inentingen steeds meer bijval krijgt. Voor het parlementsgebouw van de provincie Québec in de gelijknamige hoofdstad hebben zich al sinds donderdag betogers verzameld.

Er is een grote betoging aangekondigd in Toronto in het Queens Park, pal naast het parlementsgebouw van Ontario. Voorts staan er betogingen op de agenda in de provinciehoofdsteden van Manitoba en Saskatchewan. De premier van Saskatchewan is zelf een fel tegenstander van de vaccinatieplicht en zijn regering wil komende week bekendmaken wanneer alle coronamaatregelen worden afgeschaft.

De premier van de naburige provincie Alberta gaat ook een datum vastleggen voor de afschaffing van alle coronamaatregelen. Het beleid wijkt vooralsnog sterk af van het beleid van de federale premier Justin Trudeau. De normaal drukke grensovergang naar de VS bij Coutts in Alberta is al dagen geblokkeerd door betogende Canadese truckers.

Meer uit Buitenland

BBC: Andrew liet massages en reizen betalen door Britten

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft in zijn tijd als handelsgezant kosten voor massages en dure reizen afgewenteld op belastingbetalers. Dat schrijft de BBC op basis van getuigenissen van oud-overheidsmedewerkers.

46 minuten geleden
Belgische VS-ambassadeur haalt hard uit naar minister

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft in een inmiddels verwijderde reactie op sociale media hard uitgehaald naar de Belgische minister van Volksgezondheid, Frank Vandenbroucke. Die kwam op voor zijn partijgenoot en voorzitter van regeringspartij Vooruit, Conner Rousseau. White en Rousseau lagen al eerder overhoop, onder meer vanwege een vergelijking die Rousseau maakte tussen president Donald Trump en Adolf Hitler.

2 uur geleden
Kallas verwacht geen akkoord nieuw sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

4 uur geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

7 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

8 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

8 uur geleden