Protest tegen coronamaatregelen in Canada breidt zich uit
OTTAWA/WINNIPEG/TORONTO (ANP) - Het protest in Canada tegen de coronamaatregelen breidt zich dit weekend uit naar meerdere steden. De protestbeweging is van de grond gekomen door vrachtrijders die vanuit heel het land naar de hoofdstad Ottawa trokken en daar in het afgelopen weekend massaal voor het parlementsgebouw betoogden. Dit weekend willen volgens Canadese media in tal van andere steden mensen het voorbeeld volgen en demonstreren tegen de beperkingen die uit naam van de volksgezondheid worden opgelegd.
Boeren zijn in Toronto, de grootste stad van het land en de hoofdstad van de provincie Ontario, met allerlei landbouwvoertuigen, vooral tractors, naar het centrum gereden. Canadese media meldden dat het protest van de vrachtwagenchauffeurs dat half januari begon tegen verplichte inentingen steeds meer bijval krijgt. Voor het parlementsgebouw van de provincie Québec in de gelijknamige hoofdstad hebben zich al sinds donderdag betogers verzameld.
Er is een grote betoging aangekondigd in Toronto in het Queens Park, pal naast het parlementsgebouw van Ontario. Voorts staan er betogingen op de agenda in de provinciehoofdsteden van Manitoba en Saskatchewan. De premier van Saskatchewan is zelf een fel tegenstander van de vaccinatieplicht en zijn regering wil komende week bekendmaken wanneer alle coronamaatregelen worden afgeschaft.
De premier van de naburige provincie Alberta gaat ook een datum vastleggen voor de afschaffing van alle coronamaatregelen. Het beleid wijkt vooralsnog sterk af van het beleid van de federale premier Justin Trudeau. De normaal drukke grensovergang naar de VS bij Coutts in Alberta is al dagen geblokkeerd door betogende Canadese truckers.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
5 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
8 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.
8 uur geleden