Protest scholieren praktijkonderwijs bij Kamer voor ov-kaart
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 150 scholieren van het praktijkonderwijs hebben donderdagochtend actie gevoerd bij het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag. Ze zouden vanaf 1 januari een ov-kaart krijgen, maar dit is uitgesteld tot 2026. Ook is de groep die in aanmerking komt voor de kaart kleiner dan eerder gepland.
"Het is niet eerlijk dat andere scholen wel een ov-kaart mogen en het praktijkonderwijs niet. Wij hebben ov-kaarten nodig voor stage. Dat vinden we niet eerlijk, wij willen hetzelfde als andere scholen", zegt een van de demonstrerende scholieren, Alen Bourguignon uit Gouda. Het praktijkonderwijs valt onder het voortgezet onderwijs, maar de stages zijn daar een belangrijk onderdeel van, anders dan bij andere middelbare scholen. De leerlingen worden zo voorbereid op een baan.
Kamerlid Lisa Westerveld (GroenLinks-PvdA) wil dat de ov-kaart voor de leerlingen wordt geregeld. "Leerlingen in het praktijkonderwijs volgens soms een soortgelijke opleiding als op het mbo. Op het mbo krijgen ze wel een ov-kaart, in het praktijkonderwijs niet. Een aantal van deze leerlingen valt uit op het mbo omdat het mbo veel grootschaliger is. Wij vragen nu al voor het vierde jaar op rij: zorg nou ook dat deze leerlingen een vorm van reiskostenvergoeding krijgen." Ze wil dat er tot die tijd een overbruggingsregeling komt voor de leerlingen van het praktijkonderwijs. Daarin moet de overheid geld vrijmaken voor het praktijkonderwijs, zodat die scholen de kaart kunnen regelen voor de leerlingen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
23 uur geleden