Protest scholieren praktijkonderwijs bij Kamer voor ov-kaart
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 150 scholieren van het praktijkonderwijs hebben donderdagochtend actie gevoerd bij het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag. Ze zouden vanaf 1 januari een ov-kaart krijgen, maar dit is uitgesteld tot 2026. Ook is de groep die in aanmerking komt voor de kaart kleiner dan eerder gepland.
"Het is niet eerlijk dat andere scholen wel een ov-kaart mogen en het praktijkonderwijs niet. Wij hebben ov-kaarten nodig voor stage. Dat vinden we niet eerlijk, wij willen hetzelfde als andere scholen", zegt een van de demonstrerende scholieren, Alen Bourguignon uit Gouda. Het praktijkonderwijs valt onder het voortgezet onderwijs, maar de stages zijn daar een belangrijk onderdeel van, anders dan bij andere middelbare scholen. De leerlingen worden zo voorbereid op een baan.
Kamerlid Lisa Westerveld (GroenLinks-PvdA) wil dat de ov-kaart voor de leerlingen wordt geregeld. "Leerlingen in het praktijkonderwijs volgens soms een soortgelijke opleiding als op het mbo. Op het mbo krijgen ze wel een ov-kaart, in het praktijkonderwijs niet. Een aantal van deze leerlingen valt uit op het mbo omdat het mbo veel grootschaliger is. Wij vragen nu al voor het vierde jaar op rij: zorg nou ook dat deze leerlingen een vorm van reiskostenvergoeding krijgen." Ze wil dat er tot die tijd een overbruggingsregeling komt voor de leerlingen van het praktijkonderwijs. Daarin moet de overheid geld vrijmaken voor het praktijkonderwijs, zodat die scholen de kaart kunnen regelen voor de leerlingen.
Meer uit Politiek
BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
15 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
15 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
18 uur geleden