Protest op de Dam tegen Geert Wilders
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam wordt vanaf het middaguur geprotesteerd tegen PVV-leider en verkiezingswinnaar Geert Wilders. De demonstranten willen onder de noemer 'niet mijn premier' naar eigen zeggen hun steun uitspreken voor vrijheid van religie, mensenrechten, klimaatrechtvaardigheid, internationale solidariteit en de democratie.
Het protest wordt georganiseerd door antiracismeclubs Comité 21 maart, het Collectief tegen Islamofobie en discriminatie, de*beweging en de Turkse arbeidersvereniging HTIB. Na een podiumprogramma met meerdere sprekers op de Dam lopen de demonstranten naar het beeld de Dokwerker op het Jonas Daniël Meijerplein.
Voorzitter Saida Derrazi van Comité 21 maart vindt Wilders' gedachtegoed "een bedreiging voor grote delen van de maatschappij". Volgens haar maken moslims, migranten en lhbti'ers zich grote zorgen. "We sluiten de actiedag af bij de Dokwerker als symbool van verzet tegen fascisme en extreemrechts."
Wilders reageerde op een aankondiging van het protest vorige week op sociale media. "Engnekken", schreef de politicus bij het bericht.
Meer uit Binnenland
VENRAY (ANP) - Arriva verwacht dat dinsdag tot zeker 18.00 uur geen treinverkeer mogelijk is tussen Venray en Boxmeer door een grote brand in een natuurgebied in Noord-Limburg. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen. De regionale vervoerder zet bussen in tussen Venray en Nijmegen.
14 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is de afgelopen uren niet verder uitgebreid. De situatie is stabiel, maar het vuur is nog niet onder controle, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord.
53 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenVENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.
6 uur geleden