Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protest op de Dam aangekondigd ondanks noodverordening

Protest op de Dam aangekondigd ondanks noodverordening

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse organisaties hebben een protest tegen "fascisme en genocide" aangekondigd voor woensdagavond 18.00 uur op de Dam in Amsterdam. In de hoofdstad geldt sinds vrijdag 19.00 uur een noodverordening vanwege het geweld na de wedstrijd tussen Ajax - Maccabi Tel Aviv. De noodmaatregel houdt onder meer een demonstratieverbod in.

"Terwijl zionistische bommen intensief op Gaza neerregenen, probeert Amsterdam degenen die wereldwijd gerechtigheid eisen het zwijgen op te leggen. Wij, het volk, zullen niet medeplichtig zijn aan aanhoudende genocides", staat in de oproep voor de demonstratie die onder meer gedeeld is op de Instagramaccounts van Amsterdam Student Encampment en Nijmegen Encampment.

De organisaties melden te begrijpen dat niet iedereen zich veilig voelt om te gaan demonstreren, maar dat is volgens hen juist "het punt, dat autoriteiten ons willen controleren vanuit angst". Ze roepen degenen die niet bij het protest kunnen zijn op om Palestijnse vlaggen of witte lakens op te hangen als een "symbool van verzet".

Verdere informatie

De gemeente Amsterdam kon dinsdagavond nog niks zeggen over de oproep, maar komt woensdag met meer informatie.

De noodverordening liep in eerste instantie tot afgelopen maandag, maar werd verlengd tot donderdag 12.00 uur. Of deze dan wel wordt ingetrokken is nog niet duidelijk.

Meer uit Binnenland

Veel zilver gestolen uit museum in kerk Doesburg

DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.

3 uur geleden
Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

3 uur geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

7 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

7 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

7 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

10 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

12 uur geleden