Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protest op Curaçao tegen naakt standbeeld slavenleider Tula

Protest op Curaçao tegen naakt standbeeld slavenleider Tula

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is een protest gestart tegen de onthulling van een standbeeld van de historische slavenleider Tula, die staat gepland op 17 augustus in het centrum van Willemstad. Het beeld toont een naakte man en werd in 1973 door de Nederlandse kunstenares Toos Hagenaars (1932) gemaakt.

De politieke organisatie Kousa Promé meldde dinsdag tijdens een persconferentie dat het standbeeld de slavenleider niet correct verbeeldt, die in 1795 na een grote slavenopstand door Nederland ter dood werd gebracht. Niet alleen de naaktheid stuit de organisatie tegen de borst, ook zou het gezicht niet overeenkomen met Tula, die op Curaçao officieel een nationale held is.

In 1973 woonde de kunstenares op Curaçao. Ook toen was er protest. Het beeld stond daarna tientallen jaren in Nederland opgeslagen.

De Curaçaose regering wil het beeld nu plaatsen ter herdenking aan 160 jaar afschaffing van de slavernij. Kousa Promé stelde dinsdag voor een wedstrijd uit te schrijven onder schoolkinderen die het gezicht van Tula moeten tekenen waarna het hele eiland de beste verbeelding moet kiezen. Dat moet uiteindelijk tot een nieuw, en niet naakt, standbeeld leiden.

Meer uit Binnenland

Een listeriabesmetting in Nederland gemeld na reeks in Frankrijk

SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.

3 minuten geleden
Nederland deed zondag en maandag mee aan droppings boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft zondag en maandag weer meegedaan aan het droppen van hulpgoederen boven de Gazastrook, meldt de coördinerende organisatie COGAT. Zondag werden 161 pallets met hulpgoederen uit vliegtuigen gegooid en maandag 180.

8 minuten geleden
Ook Art Rooijakkers per direct weg bij Nieuws van de Dag

HILVERSUM (ANP) - Ook presentator Art Rooijakkers stopt per direct bij het programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa Network maandag bekendgemaakt. Een week geleden stapte de andere vaste presentator, Malou Petter, al op. Zij stelde dat de "inhoudelijke koers" van het programma toch niet bij haar paste.

11 minuten geleden
Stemacteur Hein Boele (Elmo uit Sesamstraat) overleden

ALMERE (ANP) - Acteur Hein Boele is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van HP/De Tijd. Boele was vooral bekend als stemacteur. Zo was hij decennialang de stem van de populaire roodharige pop Elmo uit Sesamstraat en verzorgde hij stemmen in talloze Disneyfilms. Boele overleed op 28 juli in zijn woonplaats Almere, na een kort ziekbed.

2 uur geleden
Man aangehouden voor brandstichting in stadskantoor Leiden

LEIDEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een man aangehouden voor brandstichting in het stadskantoor van de gemeente Leiden. Volgens een woordvoerder van de brandweer werd er een "brandbare vloeistof" over beeldschermen en toetsenborden gegooid en aangestoken. Er raakte niemand gewond.

2 uur geleden
Zomers weer op eerste dag SAIL, daarna frisser

HOUTEN (ANP) - Op de eerste dag van SAIL in Amsterdam wordt zomers weer verwacht, maar volgens Weeronline wordt het daarna wat frisser. Vanaf donderdag daalt de temperatuur een paar graden en in combinatie met de noordenwind kan het - zeker aan het water - wat kouder aanvoelen.

4 uur geleden
Chauffeur wordt onwel, raakt busjes die tankstation in rijden

MUIDEN (ANP) - Twee bestelbusjes zijn maandagochtend de kiosk van een tankstation langs de A1 bij Muiden binnengereden nadat ze werden aangetikt door een vrachtwagen. De vrachtwagenchauffeur was vermoedelijk buiten bewustzijn geraakt, meldt de politie. De schade is groot.

5 uur geleden