Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protest op Curaçao tegen ‘koloniale’ naam Willemstad

Protest op Curaçao tegen ‘koloniale’ naam Willemstad

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose activist en politicus Marlon Regales stelt de naam Willemstad, de hoofdstad van het Antilliaanse eiland, ter discussie. Volgens hem is het een koloniale naam en is die niet meer van deze tijd. Hij wil dat Curaçaose experts bijeenkomen om te praten over nieuwe benamingen.

Dat geldt volgens hem ook voor andere namen die ooit door Nederland zijn gegeven, zoals Julianaplein en West Indische Compagniestraat. Dit is volgens hem een gevolg van een beweging die is te zien in veel landen.

"In Amerika beschadigen ze standbeelden van Columbus. We moeten voorkomen dat hier op Curaçao ook mensen hiervoor de straat opgaan en dingen gaan vernielen. Daarom moeten we beginnen na te denken over veranderingen", aldus Regales, die reageerde op een oproep van de onafhankelijkheidsbeweging Independence for St. Martin Foundation.

Vaker soortgelijke verzoeken

Die benaderde vorige week het parlement van Sint Maarten met het verzoek de officiële naam van de hoofdstad te veranderen in Great Bay. Volgens de stichting is de naam Philipsburg "beledigend". Het parlement van Sint Maarten zegt het voorstel in overweging te nemen.

Het gebeurt vaker dat namen van landen en steden veranderen om te breken met het koloniale verleden. Zo is de naam van de Zuid-Afrikaanse provincie Oost-Transvaal gewijzigd in Mpumalanga en heet het aangrenzende land Swaziland tegenwoordig Eswatini. Toen Indonesië onafhankelijk werd, veranderde Batavia in Jakarta en Buitenzorg in Bogor. In India zijn de namen van enkele grote steden veranderd: Madras werd Chennai, Calcutta werd Kolkata, Bangalore werd Bengaluru en Bombay werd Mumbai. De steden hebben tegenwoordig de namen in hun eigen talen, en niet de Engelse vertaling daarvan.

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

1 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

3 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

5 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

7 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

7 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

8 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

9 uur geleden