Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protest op Curaçao tegen ‘koloniale’ naam Willemstad

Protest op Curaçao tegen ‘koloniale’ naam Willemstad

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose activist en politicus Marlon Regales stelt de naam Willemstad, de hoofdstad van het Antilliaanse eiland, ter discussie. Volgens hem is het een koloniale naam en is die niet meer van deze tijd. Hij wil dat Curaçaose experts bijeenkomen om te praten over nieuwe benamingen.

Dat geldt volgens hem ook voor andere namen die ooit door Nederland zijn gegeven, zoals Julianaplein en West Indische Compagniestraat. Dit is volgens hem een gevolg van een beweging die is te zien in veel landen.

"In Amerika beschadigen ze standbeelden van Columbus. We moeten voorkomen dat hier op Curaçao ook mensen hiervoor de straat opgaan en dingen gaan vernielen. Daarom moeten we beginnen na te denken over veranderingen", aldus Regales, die reageerde op een oproep van de onafhankelijkheidsbeweging Independence for St. Martin Foundation.

Vaker soortgelijke verzoeken

Die benaderde vorige week het parlement van Sint Maarten met het verzoek de officiële naam van de hoofdstad te veranderen in Great Bay. Volgens de stichting is de naam Philipsburg "beledigend". Het parlement van Sint Maarten zegt het voorstel in overweging te nemen.

Het gebeurt vaker dat namen van landen en steden veranderen om te breken met het koloniale verleden. Zo is de naam van de Zuid-Afrikaanse provincie Oost-Transvaal gewijzigd in Mpumalanga en heet het aangrenzende land Swaziland tegenwoordig Eswatini. Toen Indonesië onafhankelijk werd, veranderde Batavia in Jakarta en Buitenzorg in Bogor. In India zijn de namen van enkele grote steden veranderd: Madras werd Chennai, Calcutta werd Kolkata, Bangalore werd Bengaluru en Bombay werd Mumbai. De steden hebben tegenwoordig de namen in hun eigen talen, en niet de Engelse vertaling daarvan.

Meer uit Binnenland

Russische ambassade wil opheldering over opmerking Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De Russische ambassade in Nederland wil opheldering over de opmerking van defensieminister Dilan Yeşilgöz dat Rusland "de vijand" is. De VVD-leider zei dat tijdens de behandeling van de defensiebegroting in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Bijna vijftig aanhoudingen tijdens actie tegen crimineel netwerk

DEN HAAG (ANP) - Bijna vijftig verdachten, onder wie een onbekend aantal Nederlanders, zijn opgepakt tijdens een internationale politieactie tegen een crimineel netwerk. De bende vervoerde volgens Europol drugs vanuit Nederland, België en Spanje naar andere Europese landen en wordt ook in verband gebracht met moorden, ontvoeringen en aanvallen met granaten. Die waren bijvoorbeeld gericht op leden die drugspartijen waren verloren.

2 uur geleden
Heinen: Europa geeft te veel geld uit en hervormt te weinig

LUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.

2 uur geleden
Vier maanden cel voor bedreigen cameraploeg PowNed met mes

AMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.

3 uur geleden
Nederlandse verdachte dood Belgisch kind Dean houdt onschuld vol

GENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).

3 uur geleden
Politie haalt servers van malafide proxydienst offline

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.

4 uur geleden
Opnieuw hakenkruizen aangebracht in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.

5 uur geleden