Protest op Curaçao tegen ‘koloniale’ naam Willemstad
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose activist en politicus Marlon Regales stelt de naam Willemstad, de hoofdstad van het Antilliaanse eiland, ter discussie. Volgens hem is het een koloniale naam en is die niet meer van deze tijd. Hij wil dat Curaçaose experts bijeenkomen om te praten over nieuwe benamingen.
Dat geldt volgens hem ook voor andere namen die ooit door Nederland zijn gegeven, zoals Julianaplein en West Indische Compagniestraat. Dit is volgens hem een gevolg van een beweging die is te zien in veel landen.
"In Amerika beschadigen ze standbeelden van Columbus. We moeten voorkomen dat hier op Curaçao ook mensen hiervoor de straat opgaan en dingen gaan vernielen. Daarom moeten we beginnen na te denken over veranderingen", aldus Regales, die reageerde op een oproep van de onafhankelijkheidsbeweging Independence for St. Martin Foundation.
Vaker soortgelijke verzoeken
Die benaderde vorige week het parlement van Sint Maarten met het verzoek de officiële naam van de hoofdstad te veranderen in Great Bay. Volgens de stichting is de naam Philipsburg "beledigend". Het parlement van Sint Maarten zegt het voorstel in overweging te nemen.
Het gebeurt vaker dat namen van landen en steden veranderen om te breken met het koloniale verleden. Zo is de naam van de Zuid-Afrikaanse provincie Oost-Transvaal gewijzigd in Mpumalanga en heet het aangrenzende land Swaziland tegenwoordig Eswatini. Toen Indonesië onafhankelijk werd, veranderde Batavia in Jakarta en Buitenzorg in Bogor. In India zijn de namen van enkele grote steden veranderd: Madras werd Chennai, Calcutta werd Kolkata, Bangalore werd Bengaluru en Bombay werd Mumbai. De steden hebben tegenwoordig de namen in hun eigen talen, en niet de Engelse vertaling daarvan.
Meer uit Binnenland
SCHIERMONNIKOOG (ANP) - In de zee ten noorden van Schiermonnikoog is een tanker stuurloos geraakt. Een woordvoerder van de KNRM zegt dat het schip van het anker is afgeslagen en dat er vijf gewonden aan boord zijn. De aard van de verwondingen is onbekend. Het schip bevindt zich in ankergebied 9. Dat is een soort maritieme wachtplaats waar schepen voor anker kunnen gaan.
20 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
2 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
21 uur geleden