Protest duurzame boeren tegen EU-handelsverdrag met Zuid-Amerika
BRUSSEL (ANP) - Zo'n honderd duurzame boeren protesteerden woensdagochtend in Brussel tegen het EU-handelsverdrag Mercosur met Zuid-Amerika. Met een klein aantal trekkers verzamelden de boeren zich in Brussel op het Schumanplein, vlak naast het gebouw van de Europese Commissie.
De demonstratie werd georganiseerd door de Waalse boerenbeweging Fugea om hun ongenoegen te uiten over het handelsverdrag dat op de G20-top in Brazilië wordt besproken. Fugea behartigt de belangen van kleine, duurzame boerenbedrijven.
De boeren willen af van het handelsverdrag met Zuid-Amerika omdat het voor oneerlijke concurrentie zou zorgen en ook nog zou bijdragen aan massale ontbossing. "De overeenkomst tussen de Europese Unie en Zuid-Amerika is een gevaar voor de planeet", stelt de organisatie. "Het is het tegenovergestelde van de ambities van de Europese Green Deal of de strategische dialoog over de landbouw."
Fugea is onderdeel van de Europese vakbond Via Campesina. Andere leden van de vakbond namen ook deel aan de demonstratie. Zo waren er boeren uit Nederland, Duitsland, Portugal, Frankrijk en Zwitserland.
Meer uit Buitenland
CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
14 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
9 uur geleden