Protest duurzame boeren tegen EU-handelsverdrag met Zuid-Amerika
BRUSSEL (ANP) - Zo'n honderd duurzame boeren protesteerden woensdagochtend in Brussel tegen het EU-handelsverdrag Mercosur met Zuid-Amerika. Met een klein aantal trekkers verzamelden de boeren zich in Brussel op het Schumanplein, vlak naast het gebouw van de Europese Commissie.
De demonstratie werd georganiseerd door de Waalse boerenbeweging Fugea om hun ongenoegen te uiten over het handelsverdrag dat op de G20-top in Brazilië wordt besproken. Fugea behartigt de belangen van kleine, duurzame boerenbedrijven.
De boeren willen af van het handelsverdrag met Zuid-Amerika omdat het voor oneerlijke concurrentie zou zorgen en ook nog zou bijdragen aan massale ontbossing. "De overeenkomst tussen de Europese Unie en Zuid-Amerika is een gevaar voor de planeet", stelt de organisatie. "Het is het tegenovergestelde van de ambities van de Europese Green Deal of de strategische dialoog over de landbouw."
Fugea is onderdeel van de Europese vakbond Via Campesina. Andere leden van de vakbond namen ook deel aan de demonstratie. Zo waren er boeren uit Nederland, Duitsland, Portugal, Frankrijk en Zwitserland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
6 uur geleden