Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protest duurzame boeren tegen EU-handelsverdrag met Zuid-Amerika

Protest duurzame boeren tegen EU-handelsverdrag met Zuid-Amerika

BRUSSEL (ANP) - Zo'n honderd duurzame boeren protesteerden woensdagochtend in Brussel tegen het EU-handelsverdrag Mercosur met Zuid-Amerika. Met een klein aantal trekkers verzamelden de boeren zich in Brussel op het Schumanplein, vlak naast het gebouw van de Europese Commissie.

De demonstratie werd georganiseerd door de Waalse boerenbeweging Fugea om hun ongenoegen te uiten over het handelsverdrag dat op de G20-top in Brazilië wordt besproken. Fugea behartigt de belangen van kleine, duurzame boerenbedrijven.

De boeren willen af van het handelsverdrag met Zuid-Amerika omdat het voor oneerlijke concurrentie zou zorgen en ook nog zou bijdragen aan massale ontbossing. "De overeenkomst tussen de Europese Unie en Zuid-Amerika is een gevaar voor de planeet", stelt de organisatie. "Het is het tegenovergestelde van de ambities van de Europese Green Deal of de strategische dialoog over de landbouw."

Fugea is onderdeel van de Europese vakbond Via Campesina. Andere leden van de vakbond namen ook deel aan de demonstratie. Zo waren er boeren uit Nederland, Duitsland, Portugal, Frankrijk en Zwitserland.

Meer uit Buitenland

Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

1 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

1 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

2 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

6 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

8 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

17 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

18 uur geleden