Protest Bochum tegen uitspelen duel met Union na geraakte keeper
BERLIJN (ANP/AFP) - Voetbalclub Bochum tekent protest aan tegen het resultaat van het Bundesliga-duel met Union Berlin. Bochum-keeper Patrick Drewes werd in de blessuretijd van het gelijkspel (1-1) geraakt door een voorwerp uit het publiek. De wedstrijd werd een half uur stilgelegd, maar werd vervolgens uitgespeeld.
Volgens Bochum-directeur Ilja Kaenzig had "de wedstrijd definitief gestaakt moeten worden" en zijn club had "volgens de reglementen" de overwinning moeten krijgen. Kaenzig zei dat Bochum maandag formeel in beroep gaat.
De spelers van beide ploegen leken het ook niet eens te zijn met de beslissing om door te voetballen. Zij speelden elkaar de bal toe in de resterende speeltijd. Bochum speelde in Berlijn vanaf de dertiende minuut met tien man na een rode kaart. De bezoekers hadden geen wissels meer op het moment dat Drewes werd geraakt. Aanvaller Philipp Hofmann maakte het duel af onder de lat.
Dani de Wit viel in de laatste minuut van de reguliere speeltijd in bij hekkensluiter Bochum, Myron Boadu bleef op de bank. Danilho Doekhi speelde de hele wedstrijd namens Union Berlin, de nummer 12 van de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League opnieuw punten verspeeld. Het elftal van trainer Rúben Amorim kwam bij nummer 16 Leeds United niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Manchester wist dinsdag voor eigen publiek al niet te winnen van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (1-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.
6 uur geledenCORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
17 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
20 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
21 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
22 uur geleden