Protest Bochum tegen uitspelen duel met Union na geraakte keeper
BERLIJN (ANP/AFP) - Voetbalclub Bochum tekent protest aan tegen het resultaat van het Bundesliga-duel met Union Berlin. Bochum-keeper Patrick Drewes werd in de blessuretijd van het gelijkspel (1-1) geraakt door een voorwerp uit het publiek. De wedstrijd werd een half uur stilgelegd, maar werd vervolgens uitgespeeld.
Volgens Bochum-directeur Ilja Kaenzig had "de wedstrijd definitief gestaakt moeten worden" en zijn club had "volgens de reglementen" de overwinning moeten krijgen. Kaenzig zei dat Bochum maandag formeel in beroep gaat.
De spelers van beide ploegen leken het ook niet eens te zijn met de beslissing om door te voetballen. Zij speelden elkaar de bal toe in de resterende speeltijd. Bochum speelde in Berlijn vanaf de dertiende minuut met tien man na een rode kaart. De bezoekers hadden geen wissels meer op het moment dat Drewes werd geraakt. Aanvaller Philipp Hofmann maakte het duel af onder de lat.
Dani de Wit viel in de laatste minuut van de reguliere speeltijd in bij hekkensluiter Bochum, Myron Boadu bleef op de bank. Danilho Doekhi speelde de hele wedstrijd namens Union Berlin, de nummer 12 van de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
49 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden