Protest bij gesprek met NAVO-baas op universiteit Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Demonstranten hebben dinsdag actiegevoerd tijdens een discussie met de hoogste militair van de NAVO, de Nederlandse luitenant-admiraal Rob Bauer, op de Universiteit van Amsterdam. "Er is aan de demonstranten gevraagd of ze wilden stoppen, maar daar werd niet naar geluisterd. De bijeenkomst is toen stilgelegd en afgebroken", laat de universiteit weten.
De bijeenkomst was georganiseerd door een groep studenten onder de naam Room for Discussion. Een woordvoerder daarvan zegt: "Ongeveer vijf minuten na het begin van het gesprek begonnen enkele tientallen mensen leuzen tegen de NAVO te roepen. Ook toonden ze een spandoek. Ze deelden pamfletten uit waarin ze ingingen op het militaire verleden van Bauer en op de rol van de NAVO in Oekraïne en Palestina." De demonstranten zouden studenten van de universiteit zijn.
Het interview met Bauer is later in een kamer zonder publiek afgerond. De beelden daarvan verschijnen later op YouTube.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt pas in het voorjaar keuzes over eventuele nieuwe klimaatmaatregelen. Dan zal het kabinet "meer duidelijkheid geven over in welke mate aanvullend beleid nodig is voor de klimaatopgave richting 2040", schrijft landbouwminister Jaimi van Essen (D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
11 uur geleden