Protest bij distributiecentrum Albert Heijn om sociaal plan
HOORN (ANP) - Medewerkers van het distributiecentrum van Albert Heijn in Hoorn gaan woensdag voor de poort van het bedrijf protesteren. Volgens FNV weigert het supermarktbedrijf om met de werknemers en vakbonden afspraken te maken over een sociaal plan. Volgens de vakbond doen tientallen medewerkers mee aan de protestactie.
Albert Heijn gaat zijn distributiecentrum verplaatsen naar Zaandam, werd vorige maand bekend. "Albert Heijn verwacht van het personeel dat ze allemaal gewoon even meeverhuizen naar het distributiecentrum in Zaandam, en anders moeten ze maar ontslag nemen", aldus FNV. Op de locatie in Hoorn werken 180 mensen.
De vakbond voert momenteel onderhandelingen met Albert Heijn over een nieuwe cao voor de ruim 6000 medewerkers die werkzaam zijn binnen AH Logistiek. "Ook daar houdt Albert Heijn zich niet aan gemaakte afspraken en lijkt het management de confrontatie te willen opzoeken met de vakbonden", stelt de bond.
"Iedereen behoudt zijn baan, maar we begrijpen dat de verplaatsing van de werklocatie voor sommige collega's ingrijpend kan zijn", reageert een woordvoerder van het supermarktbedrijf. "We hebben een plan afgestemd met de Ondernemingsraad, daar zijn hun adviezen in verwerkt." Voor werknemers uit Hoorn betekent de verhuizing een extra reisafstand van ongeveer 30 kilometer naar de nieuwe locatie in Zaandam.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.
48 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
2 uur geleden