Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protest bij distributiecentrum Albert Heijn om sociaal plan

Protest bij distributiecentrum Albert Heijn om sociaal plan

HOORN (ANP) - Medewerkers van het distributiecentrum van Albert Heijn in Hoorn gaan woensdag voor de poort van het bedrijf protesteren. Volgens FNV weigert het supermarktbedrijf om met de werknemers en vakbonden afspraken te maken over een sociaal plan. Volgens de vakbond doen tientallen medewerkers mee aan de protestactie.

Albert Heijn gaat zijn distributiecentrum verplaatsen naar Zaandam, werd vorige maand bekend. "Albert Heijn verwacht van het personeel dat ze allemaal gewoon even meeverhuizen naar het distributiecentrum in Zaandam, en anders moeten ze maar ontslag nemen", aldus FNV. Op de locatie in Hoorn werken 180 mensen.

De vakbond voert momenteel onderhandelingen met Albert Heijn over een nieuwe cao voor de ruim 6000 medewerkers die werkzaam zijn binnen AH Logistiek. "Ook daar houdt Albert Heijn zich niet aan gemaakte afspraken en lijkt het management de confrontatie te willen opzoeken met de vakbonden", stelt de bond.

"Iedereen behoudt zijn baan, maar we begrijpen dat de verplaatsing van de werklocatie voor sommige collega's ingrijpend kan zijn", reageert een woordvoerder van het supermarktbedrijf. "We hebben een plan afgestemd met de Ondernemingsraad, daar zijn hun adviezen in verwerkt." Voor werknemers uit Hoorn betekent de verhuizing een extra reisafstand van ongeveer 30 kilometer naar de nieuwe locatie in Zaandam.

Meer uit Financieel

Flinke winsten op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.

16 minuten geleden
Rheinmetall verlaagt omzetprognose voor tweede keer in korte tijd

DÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.

45 minuten geleden
ANWB naar rechter om aangekondigde staking bij Wegenwacht

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.

1 uur geleden
Onderzoek: stikstofplannen kabinet leiden tot krimp veehouderij

WAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.

1 uur geleden
ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

3 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

4 uur geleden
Ahold grote winnaar in AEX, groene energie in de plus na midterms

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.

4 uur geleden