
Prosus zakt op Damrak na overname Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat
AMSTERDAM (ANP) - Prosus ging maandag ruim 7 procent omlaag op de Amsterdamse beurs. De techinvesteerder liet weten overeenstemming te hebben bereikt met maaltijdbezorger Just Eat Takeaway om de eigenaar van Thuisbezorgd.nl over te nemen voor 4,1 miljard euro. Topman en oprichter Jitse Groen van Just Eat Takeaway en het bestuur van het bedrijf steunen het bod van Prosus. Just Eat Takeaway zal na de overname onder eigen naam verdergaan en onder leiding blijven van Groen.
Just Eat Takeaway, dat ook met jaarcijfers kwam, steeg na een vertraagde opening ruim 53 procent. Het bod biedt een overnamepremie van 63 procent ten opzichte van de slotkoers van het aandeel op vrijdag. Ten opzichte van de gemiddelde koers in de afgelopen drie maanden bedraagt de overnamepremie 49 procent.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent lager op 932,26 punten. De MidKap steeg 2,3 procent tot 879,27 punten, onder aanvoering van Just Eat. De beurs in Parijs daalde 0,5 procent en Londen klom 0,1 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,3 procent, na de uitslag van de Duitse verkiezingen. Beleggers waren opgelucht dat de Duitse christendemocraten van CDU/CSU samen met de sociaaldemocratische SPD een coalitie lijken te kunnen vormen, ondanks de grote winst van de rechts-radicale partij AfD.
PostNL
CDU-leider en verwachte nieuwe bondskanselier Friedrich Merz liet zondagavond al weten dat hij nog voor Pasen een nieuwe Duitse regering wil vormen. Verliezend bondskanselier Olaf Scholz sprak over een wrang resultaat voor zijn SPD, die het slechtste resultaat ooit in de Bondsdag behaalde. De AfD is de tweede partij geworden in de Bondsdag.
Naast Prosus stonden de chipbedrijven ASMI en Besi in de staartgroep van de AEX, met verliezen tot 1,9 procent. ING zakte 0,8 procent. Volgens de Spaanse website El Confidencial zou ING afgelopen zomer een bod hebben overwogen op de Spaanse bank Sabadell. Zorgtechnologiebedrijf Philips was de sterkste stijger, met een plus van 2 procent.
PostNL won 0,8 procent bij de kleinere bedrijven. Het postbedrijf zag de nettowinst vorig jaar met twee derde dalen. Volgens topvrouw Herna Verhagen bevestigen de resultaten opnieuw dat het huidige bedrijfsmodel wat betreft post niet meer houdbaar is. PostNL vroeg vrijdag al om tientallen miljoenen euro's steun van de overheid, omdat de postbezorging verlieslatend is geworden. De overheid wees dat verzoek in eerste instantie af.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.
8 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.
50 minuten geledenDELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De mogelijke verhuizing van Aegon naar de Verenigde Staten heeft gevolgen voor ongeveer 250 medewerkers van de verzekeraar, verklaart een woordvoerder van het bedrijf. Wat die gevolgen precies zijn, wordt nu onderzocht en daarbij wordt gesproken met alle betrokken partijen. De eventuele verhuizing heeft volgens de zegsman geen gevolgen voor de medewerkers van de vermogensbeheeractiviteiten van Aegon.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De zonnepanelen bij Schiphol die piloten verblinden vanwege weerkaatsing van zonlicht, worden tijdelijk verwijderd. De panelen krijgen een speciale folie die reflectie voorkomt en worden vervolgens teruggeplaatst, zodat het zonnepark veilig naast de luchthaven kan blijven bestaan. Dit melden Schiphol, de gemeente Haarlemmermeer en De Groene Energie Corridor (DGEC), de eigenaar van het zonnepark.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft weer winst, na een verlies vorig jaar. Om aandeelhouders te belonen gaat Aegon ook meer eigen aandelen inkopen. Daarnaast is het bedrijf een onderzoek gestart naar een mogelijke verhuizing van het hoofdkantoor en de officiële vestigingsplaats van het concern naar de Verenigde Staten. De uitkomsten daarvan worden tijdens de beleggersdag op 10 december bekendgemaakt. Het aandeel steeg 6 procent.
2 uur geleden