Prosus stuwt AEX verder richting 800 puntengrens
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zette dinsdag de opmars richting de 800 puntengrens voort onder aanvoering van Prosus. Beleggers reageerden positief op een grote overname door de techinvesteerder in India. Tegenvallende cijfers uit China, waar de dienstensector voor het eerst sinds februari 2020 een krimp liet zien, zorgden daarbij voor enige terughoudendheid.
Daarnaast werd uitgekeken naar de inflatiecijfers van het eurogebied. De geldontwaarding loopt al enige tijd flink op in zowel de Verenigde Staten als Europa. Voor de Amerikaanse Federal Reserve was dat al reden om aan te geven dat nog dit jaar een begin wordt gemaakt met het afbouwen van de coronasteun. De Europese Centrale Bank heeft tot nu toe aangegeven geen haast te hebben met het terugdraaien van de coronamaatregelen.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 791,54 punten. De graadmeter koerst af op een winst van bijna 5 procent in augustus. De MidKap klom ook 0,3 procent, tot 1105,05 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, verloor de FTSE-index 0,1 procent.
Prosus
Prosus dikte 3,1 procent aan. De techinvesteerder neemt de Indiase betalingsdienstverlener BillDesk over voor 4,7 miljard dollar, omgerekend zo'n 4 miljard euro. Prosus brengt het bedrijf onder in zijn betalingsdienstentak PayU. Zorgtechnologiebedrijf Philips profiteerde van een koopadvies van ING en klom 1,7 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,3 procent.
In de MidKap ging Galapagos (plus 3,5 procent) aan kop. Topman en medeoprichter Onno van de Stolpe van de biotechnoloog heeft plannen om met pensioen te gaan. Hij zal aanblijven tot een opvolger is gevonden. Galapagos kampte de afgelopen tijd met tegenslagen. Zo werd eerder het reumamiddel in de Verenigde Staten niet goedgekeurd en vielen de testresultaten van een middel tegen longfibrose tegen.
Air France-KLM
Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties en luchtvaartcombinatie Air France-KLM waren de grootste dalers bij de middelgrote bedrijven, met minnen van 1,8 en 1,1 procent. Arcadis won 0,5 procent. Het advies- en ingenieursbureau gaat gasmaatschappij NAM helpen met het ontmantelen van 28 gaswinlocaties in Groningen.
De euro was 1,1824 dollar waard, tegen 1,1796 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 69,08 dollar. Brentolie kostte ook 0,2 procent minder, op 73,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
45 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.
4 uur geleden