Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus stuwt AEX verder richting 800 puntengrens

Prosus stuwt AEX verder richting 800 puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zette dinsdag de opmars richting de 800 puntengrens voort onder aanvoering van Prosus. Beleggers reageerden positief op een grote overname door de techinvesteerder in India. Tegenvallende cijfers uit China, waar de dienstensector voor het eerst sinds februari 2020 een krimp liet zien, zorgden daarbij voor enige terughoudendheid.

Daarnaast werd uitgekeken naar de inflatiecijfers van het eurogebied. De geldontwaarding loopt al enige tijd flink op in zowel de Verenigde Staten als Europa. Voor de Amerikaanse Federal Reserve was dat al reden om aan te geven dat nog dit jaar een begin wordt gemaakt met het afbouwen van de coronasteun. De Europese Centrale Bank heeft tot nu toe aangegeven geen haast te hebben met het terugdraaien van de coronamaatregelen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 791,54 punten. De graadmeter koerst af op een winst van bijna 5 procent in augustus. De MidKap klom ook 0,3 procent, tot 1105,05 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, verloor de FTSE-index 0,1 procent.

Prosus

Prosus dikte 3,1 procent aan. De techinvesteerder neemt de Indiase betalingsdienstverlener BillDesk over voor 4,7 miljard dollar, omgerekend zo'n 4 miljard euro. Prosus brengt het bedrijf onder in zijn betalingsdienstentak PayU. Zorgtechnologiebedrijf Philips profiteerde van een koopadvies van ING en klom 1,7 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,3 procent.

In de MidKap ging Galapagos (plus 3,5 procent) aan kop. Topman en medeoprichter Onno van de Stolpe van de biotechnoloog heeft plannen om met pensioen te gaan. Hij zal aanblijven tot een opvolger is gevonden. Galapagos kampte de afgelopen tijd met tegenslagen. Zo werd eerder het reumamiddel in de Verenigde Staten niet goedgekeurd en vielen de testresultaten van een middel tegen longfibrose tegen.

Air France-KLM

Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties en luchtvaartcombinatie Air France-KLM waren de grootste dalers bij de middelgrote bedrijven, met minnen van 1,8 en 1,1 procent. Arcadis won 0,5 procent. Het advies- en ingenieursbureau gaat gasmaatschappij NAM helpen met het ontmantelen van 28 gaswinlocaties in Groningen.

De euro was 1,1824 dollar waard, tegen 1,1796 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 69,08 dollar. Brentolie kostte ook 0,2 procent minder, op 73,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

6 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

8 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

10 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

11 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

15 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

15 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

17 uur geleden