Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus stijgt door gamesnieuws en trekt AEX in het groen

Prosus stijgt door gamesnieuws en trekt AEX in het groen

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus is woensdag flink gestegen op de aandelenbeurs in Amsterdam en droeg bij aan een dagwinst voor de AEX-index. Aanleiding was het nieuws dat Chinese gamesbedrijven weer nieuwe mobiele en onlinespellen op de markt mogen brengen. Techbedrijf Tencent maakte daarop een koerssprong in Hongkong en Prosus heeft een groot belang in Tencent. De aandelen van Prosus werden 8,2 procent meer waard.

Ook bedrijven in de chipsector gingen vooruit in de AEX-index. Zo steeg Besi 4,4 procent en dikte ASMI 2 procent aan. Chipmachineproducent ASML werd 0,7 procent hoger gezet. Staalbedrijf ArcelorMittal was de grootste daler bij de grote bedrijven aan de Amsterdamse beurs. Dat aandeel verloor 3,3 procent.

De Amsterdamse AEX-index steeg uiteindelijk 0,3 procent naar 710,99 punten. Daarmee was de graadmeter een positieve uitschieter in Europa. Op de meeste beurzen wachtten beleggers vooral op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) dat donderdag naar buiten komt.

Middelgrote bedrijven

De MidKap daalde 1 procent tot 1014,96 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs leverden tot 0,8 procent in.

Bij de middelgrote bedrijven zakte Vopak 0,9 procent. Het tankopslagbedrijf liet weten komende jaren fors te investeren in duurzaamheid en installaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Air France-KLM ging 4,4 procent omlaag. Air France schrapt donderdag een deel van de vluchten vanaf het Parijse vliegveld Charles de Gaulle vanwege een staking.

Schandalen

Credit Suisse steeg 4,5 procent in Zürich. De door schandalen geplaagde Zwitserse bank verwacht in het tweede kwartaal opnieuw een verlies te lijden. In Madrid klom modeconcern Inditex 6,4 procent. Het Spaanse bedrijf achter merken als Zara, Stradivarius en Massimo Dutti wist zijn winst met wel 80 procent op te voeren. Kindred Group steeg verder meer dan 7 procent in Stockholm. Het bedrijf achter onder andere Unibet heeft toestemming gekregen om kansspelen en sportweddenschappen aan te bieden in Nederland.

Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent duurder op 121,31 dollar. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 122,72 dollar per vat. De euro was 1,0736 dollar waard, tegen 1,0694 dollar bij het slot van de Europese beurzen op dinsdag.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

55 minuten geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

3 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

4 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

6 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

7 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

8 uur geleden