Prosus opnieuw bovenaan in positieve AEX
AMSTERDAM (ANP) - Prosus was donderdag opnieuw de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak. De techinvesteerder bleef profiteren van het verdere koersherstel bij de Chinese gamebedrijven. Zo won Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, 2,5 procent in Hongkong. Dit leverde Prosus in Amsterdam een koerswinst op van bijna 1 procent.
De Chinese gamebedrijven gingen eind vorige week hard onderuit door de aankondiging van strengere regels voor de Chinese sector om gameverslaving aan te pakken. Deze week liet de Chinese toezichthouder echter weten de impact van de nieuwe regels op de gamesector zorgvuldig te bestuderen. Dat zorgde voor opluchting bij beleggers.
Met nog twee handelsdagen te gaan in 2023 verliep de beurshandel opnieuw relatief rustig. Veel grote professionele marktpartijen hebben hun boeken voor dit jaar al gesloten. Ook zijn veel handelaren en beleggers op vakantie. De Amsterdamse hoofdindex lijkt dan ook rustig het jaar uit te kabbelen en koerst af op een winst van dik 14 procent in 2023.
Opgeklommen
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 789,33 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 930,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen 0,2 procent.
Naast Prosus behoorden levensmiddelenconcern Unilever en dataleverancier RELX tot de kopgroep van de AEX met winsten van 0,6 procent. Betaalbedrijf Adyen en olie- en gasconcern Shell stonden onderaan met verliezen van 0,3 procent.
Noteringen
In de MidKap stonden laadpalenmaker Alfen en fitnessketen Basic-Fit bovenaan, met plussen tot 1,9 procent. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 0,4 procent.
De euro noteerde op 1,1109 dollar, tegen 1,1112 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 74,22 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 79,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
15 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
15 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
17 uur geleden